Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak Magyarországon olyan...

Vannak Magyarországon olyan helyek, dombok hegyek, ahol arany van?

Figyelt kérdés
Szeretnék gold panningelni, szóval ilyen helyeket keresek. Gondolom a legközelebbi lehetőség az a Szlovák bányavárosok és környékük. De hátha itthon is van ilyenre lehetőség
febr. 13. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Hogy a gold panningelés mit jelent nem tudom. De pl. a Szigetközben még az 50-es években is éltek aranymosók, és ott lehetett a Dunából aranyat mosni. Hogy ez most legális vagy nem azt nem tudom. Ezen kívül a Recski bányában is van arany szép nagy mennyiségben. Igaz kell hozzá egy kicsit úszni, mert több száz méter mélyen van víz alatt a régi bányavágat (nem tudom most hol van az elárasztási szint, de a mélyszinten már volt egézsen sok arany, ez kb. 900m mélység). Telkibánya környékén is voltak aranylelőhelyek. De ezeket feltehetően leművelték már.
febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van rá lehetőség, csak nagyon kicsi a kihozatal. Nagyjából morzsákra számíts.

Ja, és nem árulhatod, csakis az államnak.

febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyköteles. Olvastam, hogy a Balaton alatt tele arannyal.
febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó kimegyek az erdő közepére egy patakhoz és egy ilyen tálkával bszakszom, az ég világon senkinek nem fog feltűnni, szóval nem szükséges az engedély. Az állam megveszi piaci áron? Gondolom nem szóval nem adom el. Ha meg eladom, akkor nem az államnak.



Nem is gondolnám hogy a Balaton nevű pocsolya alatt van arany. Milyen mélyen? Gondolom nem az iszapban.



Miért nem termelték ki a recskit?

febr. 14. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4: Mert kb. 900m-el van a felszín alatt, kb. 45-50 fok volt a bányavágatban (ezt erős gépi szellőztetéssel lehetett kb. tűrhetőre hűteni). A falból olyan víz folyt ami iszonyatosan korrozív és nagyon vízkövesített mindent. És a koncentráció nem érte el azt a szintet ami megérte volna. Igaz mindez a réz meddőjében volt (alapvetően rézérc bányának indult, még az 1980-as évek második felében). Majd jött a rendszerváltás stb. stb. Időnként voltak próbálkozások, de rendre az jött ki, hogy vagy pont megéri vagy pont nem, de inkább a nem éri meg. Majd jött a Verespataki katasztrófa, és akkor végleg letettek róla, mert itt is kb. a cianidos technológia lenne használható, brutális környezet terheléssel. És végül feladták az egészet. Ha kicsit változik az arany és a réz ára talán megfogja érni újra nyitni. De jelenleg szinte reménytelen onnan bármit is kihozni.


"Jó kimegyek az erdő közepére egy patakhoz és egy ilyen tálkával bszakszom, az ég világon senkinek nem fog feltűnni," -> azért nem mindegy, hogy hol, mert nem minden erdei patak hozza az aranyat. Magyarországon leginkább a Szigetközben lehetett ilyet csinálni. Én azt olvastam, hogy mióta a Bősi vízlépcső elkészült sokkal kevesebb arany jön (régen se jött már túl sok).

febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Kár. Köszi. Akkor majd átmegyek nyáron a határon és nézelődök ott.
febr. 14. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!