Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi folyik az Appalache-hegység...

Mi folyik az Appalache-hegységben?

Figyelt kérdés

Interneten sok videómegosztón láttam, amiben a helyiek sötétedéskor behúzzák a függönyöket, és zárkóznak beüzemelik a riasztókat. Mintha Borsodi szitu lenne, de a videók alatt a kérdezők kommentjéhez odaírják: ezek olyan dolgok amikről nem beszélhetünk..

Mi történt-történik ott? Mindenesetre tök para.



febr. 28. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Appalachia a US Borsod megyéje. Magas bűnözés, nyomor stb. A kábó óriási probléma. Érdemes körültekintően élni.
febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez mióta természettudományos probléma?
febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Appalache-hegység gazdasága hagyományosan a mezőgazdaságon, a bányászaton, a fatermelésen, a városokban pedig a gyártáson nyugodott.

A bányászat főként szénbányászat (az Egyesült Államok széntermelésének 2/3-a innen származik) - a környezetvédelmi előírások és az egyre drágább kitermelés miatt ez eléggé csökkenő tendenciát mutat.

A fakitermelés ugyancsak környezetvédelmi okokból csökken, a gyártás pedig az előbbi kettőn nyugszik.

A mezőgazdaság - bár a klíma lehetővé tenné - de a hegyes vidék miatt ez háttérbe szorult - arról nem is szólva, hogy a mezőgazdaság nem egy húzóágazat - így a farmok száma és a termőterület csökkenő tendenciát mutat.

Mindezekből következik, hogy a csökkenő termelés miatt csökkennek a bevételek, így elszegényednek az ott élők.


Bővebben:

[link]

[link]

febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én meg azt hittem hogy valami mitikus lénytől vagy paranormális dolgoktól félnek. Tehát a szegénység miatt, a tolvajoktól vagy rablóktól.
febr. 29. 09:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!