Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyennek láthatják a fizikai...

Milyennek láthatják a fizikai megjelenésünket az északi nordikus népek?

Figyelt kérdés

Miután Angliában éltem több évet hozzászokott a szemem az itteni vonásokhoz, és amikor magyarokat látok akkor feltűnik a különbség. Leginkább olyan törökösnek találom a mi külsőnket, a bőr tónusa meg barnább mint az északi népeké.

Megeshet, hogy minket muszlimoknak néznek így első ránézésre és nem tudják belőni hol is lehet az a Hungary és azt gondolják valahol Közel-Keleten van?

Gyakran úgy üdvözölnek mint a muzulmánokat az angolok, tehát szívre tett kéz és kis meghajlás. Vélhetően azt gondolják valahonnan onnan jöttem én is.


márc. 2. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A magyarok kb. 1/3-a megjelenést tekintve egyáltalán nem lóg ki Észak-Európából. A többin annyit látnak, hogy Európa (hozzájuk képest) délebbre levő térségeiből származik. A telibe mediterrán vagy törökös jelleg a magyarok körében sem túl gyakori, idehaza is kicsit kilógsz vele (vagy cigánynak néznek).

Amúgy a török is egy nagyon kevert nép, a bizánci, majd az oszmán birodalmak területén nagy volt a mozgás, jöttek ott a népek minden égtáj felől.

márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1

“ Amúgy a török is egy nagyon kevert nép, a bizánci, majd az oszmán birodalmak területén nagy volt a mozgás, jöttek ott a népek minden égtáj felől.”


Tudom, ezért is hoztam fel a törököket mert voltam ott is és külsőre nem néznek ki nagyon másnak mint mi magyarok. Tehát emiatt is gondoltam, hogy nem nagyon tudnak különbséget tenni magyar és közel-keleti között mert megjelenésre mi, vagy akár a balkán közelebb áll közel-kelethez mint észak-európához.

márc. 2. 12:46
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


Török férfiak


[link]


Én nem látok jelentős eltérést.

márc. 2. 12:55
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Azért érezhetően déliesebb a török átlag. Na meg a belinkelt keresés az első sorokban ugyanazt a néhány török sztárt dobta. De például ez a fotó szerintem tipikusabb:

[link]

A hat férfiből csupán egy néz ki úgy, mint egy átlagos közép-európai (balról a negyedik), egy-kettő mediterrános-balkánias (pl. balról a második), a balról harmadik és a jobb szélső férfi meg határozottan közel-keleti kivitel.

márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!