Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiában, a tömegkoncentráció...

Kémiában, a tömegkoncentráció jelében mit jelent a "b" a ró alsó indexében?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy ugyanennek jelölésnek az angol (vagy nemzetközi) változatban mit jelent a ró alsó indexében az "i"?

márc. 2. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek ehhez konkrétan, de a jobb alsó sarokba írt betű csak megkülönböztetést szokott jelenteni, szóval gondolom, itt is ez a helyzet.
márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha magyarul b és angolul i, akkor én így kapásból arra asszociálok, hogy belső vagy inner, de ugye ennek a szövegkörnyezetből kell kiderülnie. Anélkül én is csak annyit tudok mondani, hogy két különböző dologra vonatkoznak, tehát máshogy jelölték őket. Esetleg tudsz küldeni egy képet, hogy hol láttad?
márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
márc. 15. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:

[link] hu.wikipedia.org/wiki/Vita:Koncentráció

Ez alapján a magyar változatban az oldószer az A komponens, a tömegkoncentráció számlálójában pedig a B komponens mennyisége (m_B) szerepel. (Megjegyzés: a képleteknél fontos, hogy kis- vagy nagybetűt használunk.)


Az angol indexelés magyarázatát még nem tudom, de picit majd még egyser ránézek, és beírom, ha rájövök.

márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy gyanús, hogy angolban csak a szokásos index, mint amit például az összegzésnél is használnak. Tehát ha van egy N komponensű elegy/keverék/oldat, akkor m_i (i = 1..N) az i-edik komponens tömege. (Hogy ennek mi az eredete, az egy jó kérdés, kézenfekvő lenne azt mondani, hogy az "index" szó rövidítése, de kézenfekvő magyarázat gyakran nem a valódi magyarázat, sajnos.)
márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!