Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a 150 millió km távolságra...

Ha a 150 millió km távolságra van tőlünk. Miért ekkora a különbség 1700 km -en?

Figyelt kérdés
Palermoban 18 fok, haburgba 6 fok. De ha a Földet nézzük hatalmas távolságra van állítólag a Naptól és az északi féltekén nyár van a délin pedig tél, pedig távolságuk a Naptól csupán kicsike. Miért van ez? [link] [link] [link]
márc. 11. 12:11
1 2
 11/20 Mojjo ***** válasza:
95%
@2: Kólauborkával, itt épp sztrókot kaptál? 😅 Te értelmeseket szoktál írni. Mondjuk egyszer én is belefutottam egy hasonlóba, mint amit most te csináltál, pillanatnyi elmezavar folytán - előfordul.
márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Kólauborkával ***** válasza:
89%
Igen, én is ezen gondolkoztam. :D
márc. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%
Imádom az ostoba és agresszív kérdezőket.
márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

"Imádom az ostoba és agresszív kérdezőket."


Azért itt a kérdező pont reagált csak az első bunkó válaszolóra. Ha nem kap egyből lekezelő választ, akkor lehet máshogy alakult volna ez a kommentfolyam is. Alap dolgot kérdezett? Igen, de legalább megkérdezte. Szerintem meglepődnél rajta, hogy milyen sok felnőtt nem tudna válaszolni erre a kérdésre utcán.

márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

#14 (12:17) - akkor megoldásként egy gyépés fórumot kell rendszeresíteni, nem pedig hagyni, hogy hígfos kérdésekkel taccsra vágják a gyakorin a "Tudományok" kategóriát!

😨

márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarom összetörni az elképzeléseidet a gyakorikerdesek.hu-ról, de mi vagyunk a gyépés fórum. Az anonimitás miatt pont tökéletes hely feltenni olyan kérdéseket, amikre "illene tudni a választ". Nem a szakmai vitákra lett kitalálva az oldal.
márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Főleg, hogy a természettudományos oktatás Magyarországon mélyen a béka segge alatt van. Rengeteg ember nem tudná még az alapfogalmakat sem az utcán, ha rákérdeznél. És tudom, mert látom, hogy pl. középsuliban "nem érettségi tárgy" címmel elsumákolják ezeket a tárgyakat, rengeteg helyen meg 1-2 évig komplex természettudomány az alatt kellene behozniuk 2-3 évnyi anyagot 4 természettudományos tárgyból, hogy legyen valami alapvető általános rátekintésük. Az általános iskola meg egyrészt nem zseniképző, másrészt az emberek nagyrésze elég hamar el is felejti, amit ott tanult.
márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A sugárzás elnyelése a beesési szög koszinuszával arányos. Ha merőlegesen esnek be a napsugarak, a cos90=1. Míg a cos30 már csak gyök háromnak a fele. Ennyied része hasznosul a 30 fok alatt beeső sugaraknak...

Szóval ott van meleg, ahol a Nap úgy delel, hogy merőlegesen vagy majdnem merőlegesen esnek a sugarak a földre.

márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%

Imádom, ha valaki a másikat becsmérli, az mindig szétokoskodja magát.

4/18 Ha nem tud olvasni illetve értelmezni, az nem kompetencia probléma.

Ha olvasni nem tud akkor analfabéta.

Ha értelmezni nem tudja az olvasottakat, az meg funkcionális analfabéta.

A kompetencia a készségek és képességek együttesét jelentik így nagyon

máshol használjuk, Ha jogosultságról lenne szó, az meg még távolabb lenne,

még akkor is ha szerinted jó ide.


10/18. Ennél nagyobb baromságot ritkán olvasok.

"A föld két féltekéjén ellentétes évszak..."

"Öreganyám térgyekalácsa."

Amikor itt tél van, akkor ott is az van. Amikor nyár van akkor meg ott is az van.

Az ausztrálok azért ünnepelnek karácsonyt a tengerparton, mert az egyenlítőn vannak,

és ott meleg van télen is meg nyáron is.

Továbbá ők is csak az elmédben ünnepelnek a tengerparton, mert bár körben tengerpart van,

Asztrália legnagyobb részén nincs is tengerpart, mégis ünneplik a karácsonyt.


A választ persze természetesen már megadták azok akik leírták az egyéb körülményeket.

A dőlésszöget, a golf áramlatot, a széljárást, az időpontot, és még ezer dolgot.

Hogy mondjak neked a kérdésedre egy érdekességet:


Én 40km-el közelebb vagyok az egyenlítőhöz, mint Paks.

Tehát, melegebb kéne, hogy legyen...

Pakson mégis mindenkor, minden körülmények között,

mindig 1 fokkal melegebb van mint itt.

Ennyit arról a helyről, ahol van egy atomerőmű, és ennyit a környezeti hatásokról.

ápr. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mojjo ***** válasza:
100%
@19: Atyaég... A földrajz tanár nálatok sztrájkolt, vagy te sztrájkoltál, amikor földrajz óra volt?
ápr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!