Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy az ember saját magát hozta létre?

Figyelt kérdés

Egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy mi emberek istenekké váljunk akár a mesterséges inteligencia, a biorobotok, kiborgok megalkotása által, már most megalkottunk olyan dolgokat amiket 10-20-30 éve csak sci-fi filmekben láttunk, az okostelefon, a lézerfegyverek, mesterséges intelligencia, szuperhevített plazma, hidegfúziós reaktor, atomreaktok, klónozás, kibernetikus testrészek szerves anyagban vagyis emberekbe épített mesterséges végtagok, bluetooth-al összekötött gerinchálózat, ki tudjuk olvasni az emberek álmait, az agy megfelelő szegleteibe megfelelő árammennyiséget vezetve érzelmeket, gondolatokat kelteni az emberben, gyakorlatilag már most teljes irányításunk van az ember fellett, megfejtettük a genetikai kódunkat.


Nem vagyok hívő, én nem hiszek hanem tudok és tapasztalok, de ha hinnem kéne és hinné szeretnék valamiben, én abban hiszek, hogy az ember saját magát alkotta. Voltak ősi civilizációk és biztos hogy azelőtt is léteztek emberek akik korántsem voltak olyan primitív ősemberek mint amiknek gondoljuk őket. Szerintem létezett egy nálunk sokkal fejletebb ősi civilizáció ami eljutott arra a csúcspontra ahova pár évtized vagy évszázad múlva mi is és kiírtotta saját magát.

Röviden szerintem mi saját magunkat alkottuk, erre pedig az egyetlen bizonyítékom hogy erre már most képesek vagyunk.



márc. 18. 13:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira a közelmúltban éltek, hogy ők hozták létre az embert, akkor kb tényleg olyan "hátsó kertben" szinten kéne rábukkani a nyomaikra. Ráadásul tömegével.
márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Bemásolom mégegyszer hogy az is elolvassa aki az első oldalról nem lapozott át, hogy mire válaszoltál:

======================================================================

Rendben akkor menjünk mélyebbre, nem csak az óceánjaink mélyét nem ismerjük, megint csak vicc az egész hogy a világűrbe ide-oda repkedünk, lassan már a Holdra költözünk meg Marsra is távirányítós szirszrokat dobálunk le, közben meg a saját Földünk belsejét szintén nem térképeztük még fel ugyanis nincs olyan élőlény sem jármű ami azt a hőmérsékletet és mindent elbírná.


Gyakorlatilag hülye hasonlat de 2 napunk van, egy a naprendszerünk körközéppontja és egy pedig itt van a lábunk alatt a saját bolygónk belsejében. Semmit nem tudunk róla, nincsenek minták, nincs pontos feltérképezés. Hányszor is alakult át a Föld felszíne, hányszor lett óceán ott ahol korábban sivatag vagy épp fordítva, hányszor mozdultak el a földrészek, kontinensek, lettek több száz méter magas hegyek ott ahol korábban a tenger mélye?


Hol lehetnek ezek a leletek? Ősi civilizációk leleteit akarjátok megtalálni a hátsó kertben vagy 150 méter mélyen?

======================================================================

Következő, ki mondta hogy én szerintem a közelmúltban éltek? Ősi civilizációról beszéltem ami megelőzi a legősibb civilizációkat amiket mi ismerünk jelenleg, a piramisok előtt, a rómaiak előtt, a mezopotámia előtt, a neandervölgyi előtt, mózes előtt.

Azt állítom, hogy olyan érában létezett már az ember ami korábban van mindannál mint amit mi felfedeztünk, ahonnan az emberiség létezését számoljuk.

márc. 18. 14:18
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Még egy dolog, ami nagyon számít itt: ha létezett ilyen civilizáció, az elhasználta a hozzáférhető nyersanyagokat!

Úgy mint mi, akiknek már 2 km mélyre kell lemenni sok mindenért.

Mivel a Föld felszíne még 300 évvel ezelőtt is tele volt mindenféle nyersanyaggal, ezért ilyen civilizáció NEM VOLT!


Ezen kívül ezt a kérdést már feltetted régebben is itt, és már akkor is sokan válaszoltak.

Mi változott azóta, hogy újból fel kellett tenned?

márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Következő, ki mondta hogy én szerintem a közelmúltban éltek?"

Nem mondtad, de ez következik abból, ha ők hozták létre az embert. Tekintve hogy a fajunk eleve csak a nagyon is közeli múltban alakult ki egyáltalán.

márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Psycho ***** válasza:
100%

Kérdező! Úgy tűnik, mintha bizonyos kommenteket, amik erős érveket hoznának fel a hipotézised ellen, szándékosan figyelmen kívül hagynál. Mi is bemásoljuk ezeket újra?


"Gyakorlatilag hülye hasonlat de 2 napunk van, egy a naprendszerünk körközéppontja és egy pedig itt van a lábunk alatt a saját bolygónk belsejében. Semmit nem tudunk róla"

---> ez úgy ahogy van, téves állítás. Nagyon is sokat tudunk róla. Nem kell mindent közvetlen közelről jól szemügyre venni, hogy megvizsgálhassuk és jellemezhessük. Radarokkal, s a a mágneses mezők aktivitásának vizsgálata alapján rengeteg mindent megtanultunk már a Föld belső szerkezetéről, így jó modellünk van arról, mi zajlik a lábunk alatt.



"Hányszor is alakult át a Föld felszíne?"

---> valóban jó sokszor. De ezek nem párszázezer év alatt zajlottak le, hanem hosszú-hosszú évmilliók, évmilliárdok alatt.


Mivel magyarázod akkor azt, hogy százmillió éves leleteket tudunk felmutatni a régmúltból, de sem egy furkósbotot, sem egy járművet, sem egy épületet, sem egy implantált csontot, SEMMILYEN MESTERSÉGES tárgyat, tehát konkrétan SEMMIT nem találtunk még, ami egy ilyen technológiai civilizációra utalna?



Az óceán feltérkpezetlensége egy jó gondolat lehetne, de sajnos teljesen érdektelen. Nyilván nem alakult ki ott semmilyen technológiai civilizáció. És annak az ismeretlenségét nem használhatod fel érvként, mert megint: teljesen másról beszélünk. Nincs a témák közt oksági kapcsolat.

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy "hogyan ismerhetnénk az ember biológiáját? Hát az Alpha Centauri csillag körül keringő bolygókról sem tudunk semmit!"

Khm... érezető talán, ennyire blőd állítás ez így.

márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Senki ne vegye ezt sértésnek mert nem ez a célom ezzel, csupán közölni szeretném én azt látom senki nem értette pontosan a kérdésemet amit meg sem lehet válaszolni hiszen pont erről szól az egész.


Próbálom egyszerűen mit állítok. Volt egy ősi civilizáció ami megelőzött minden más ősinek nevezett civilizációt amit mi ismerünk, az ember korábban létezett mint ahonnan mi számoljuk az ember létezését, azt pedig ti magatok válaszoltátok meg miért nem találtunk leleteket miért nincsenek de pont ezaz, nem találtuk meg őket mert hangyafsznyi keveset ismerünk a saját Földünkről, ahogy említettem példaként akár az óceánok mélyét akár a maghoz közelebb eső közetrétegeket illetve olvadt közetrétegeket amiben már ugye mozog a cucc tehát nem ott volt mint pár száz, ezer vagy tízezer évvel korábban ami azt illeti semmi se ott van ahol korábban volt, és amit most írtál hogy az óceáon mélyén semmi sincs, nem mindig minden volt ugyanaz ami most jelenleg. Nem állítom hogy a leletek elrepkedtek kifele a világűrbe és soha nem találjuk meg, itt vannak azok, nem kell távoli csillagkonstellációkig menni elég csak a saját Földünkön leragadni. Senki nem kérte hogy egy másik űrszektor feltérképezésének hiánya miatt döntsünk meg bármilyen tévképzetet is, elég csak azt beismerni, hogy szinte alig tudunk valamit a Földről hiszen csak a felszínén élünk meg furkáljuk kifele a kőolajat. Eleve a környezetvédelmi hiszti, hogy azt hisszük mi hangyák bármit is tudnánk ártani a bolygónak a bolygó életciklusaival számolva és nem pedig az emberiség ittlétével, mutatja azt mennyire alábecsüljük a bolygót amin létezünk. Lehet 3d feltérképezés, mágneses erőmezők vizsgálata, radar, szonár, akármi, amíg nincs mintánk a kezünkben amit lehet vizsgálni addig biztosan kijelenthető, hogy mai napig vannak fel nem fedezett ismeretlen idegen fajok, élőlények a Földön és ugyanilyen ismeretlen anyag is lehet akár hiszen a Föld belső összetételéről sincs pontos ismeretünk még. Biztos vagyok benne, hogy a maghoz találva találnánk idegen anyagot ami jelen tudásunk szerint nem is létezik a bolygón.

márc. 18. 14:49
 17/28 sadam87 ***** válasza:
100%

"Nem vagyok hívő, én nem hiszek hanem tudok és tapasztalok, de ha hinnem kéne és hinné szeretnék valamiben, én abban hiszek, hogy az ember saját magát alkotta. Voltak ősi civilizációk és biztos hogy azelőtt is léteztek emberek akik korántsem voltak olyan primitív ősemberek mint amiknek gondoljuk őket. Szerintem létezett egy nálunk sokkal fejletebb ősi civilizáció ami eljutott arra a csúcspontra ahova pár évtized vagy évszázad múlva mi is és kiírtotta saját magát."

Esetleg ezt olvasd át újra, mert eléggé értelmetlen. Már csak logikailag is: az ember nem alkothatta meg saját magát, hiszen ahhoz, hogy megalkossa saját magát, léteznie kellett volna, márpedig érelemszerűen a létrejötte előtt nem léteezett.

Egyébként ha már ennyit dicséred a tudományos eredményeket, akkor esetleg megnézhetnéd annak a magyarázatát az ember kialakulására...


Emellett:

"mesterséges intelligencia"

Ahogy írták előttem, az általános mesterséges intelligenciánál még nem tartunk.

"hidegfúziós reaktor"

Ilyen nem létezik, és jó eséllyel nem is lesz soha.

"ki tudjuk olvasni az emberek álmait"

Nem tudok róla, hogy ilyenre képesek lennénk.

"megfejtettük a genetikai kódunkat"

Hát ha ez alatt azt érted, hogy ismerjük az ember DNS szekvenciáját, akkor ebben igazad van. Mondjuk ha azt, hogy tudjuk pontosan, a DNS-ünk melyik részének mi a szerepe, attól elég messze vagyunk.

márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hogy ki alkotta vagy hogyan jött létre az az ember akiről én beszélek az nem az én dolgom és nem is érdekel, az az ő dolguk volt az ő kérdésük, hogy ők honnan jöttek hogyan lettek. Lehet tudták lehet nem. Amit én állítok viszont hogy függetlenül az az emberiség vagy civilizáció hogyan jött létre, mi előzte meg, ki alkotta őket vagy minek útján fejlődtek ki jöttek létre vagy honnan jöttek ide, a lényeg hogy amit állítok hogy ez az ember ami mai létezik egy ehhez nagyon hasonló vagy ezzel megegyező de fejlettebb okosabb tapasztaltabb ember alkotta a jelenleg élő embert.
márc. 18. 15:00
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

" azt pedig ti magatok válaszoltátok meg miért nem találtunk leleteket miért nincsenek de pont ezaz, nem találtuk meg őket mert hangyafsznyi keveset ismerünk a saját Földünkről"

Egy ilyen szupercivilizáció, pláne egy ilyen recens civilizáció nyomaihoz nem is kéne semmilyen mélyebb ismeret. Teli kéne lennie a Földnek a nyomaikkal.

Azon kívül az állításoddal ellentétben rengeteget tudunk, számtalan leletünk van az elmúlt sok százmilliónyi év alatt itt élt egykori fajokról is. De egyetlen civilizációépítő sem akadt köztük.

márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Azt mondom, hogy egy ősi civilizáció eljutott arra a szintre, hogy ne csak lemásolja hanem saját képzelete szerint megalkossa a most élő embert akár csak ma a génsebészet, csinálhatnánk rengeteg féle embert már most csak nagy valószínűséggel elpusztulnának, de lehetne négy karú hat lábú ember is, már csak az atomhasítás útján történt balesetek, reaktorrobbanások, atombomba robbantások útján létrejött mutáns emberek is mutatják hogy mi is hoztunk létre a normálistól eltérő embereket, ma már annyi féle mutáció, variáció van az egyesült emberiség keveredése miatt, olyan emberek léteznek ma akik korábban nem, bizonyos emberek, jellemvonások, génállományok kipusztultak, mások létrejöttek, lehet ez degeneráció, lehet evolúció, lehet egyszerű mutáció, a lényeg hogy az újonnan született ember nagyban eltér attól ami eddig volt, rengeteg betegség, születési rendellenesség van ami korábban nem volt ismert mert nem létezett, rengeteg olyan történet, legenda, eposz, kvázimódo, akár farkasemberek, vámpírok, akikről régi mesék vannak, ma léteznek csak ma már tudjuk mi ez a pontos betegség és van rá egy orvosi megnevezés Ambras-szindróma régen csak úgy hívták farkasember.

Nem csak sci-fi filmekben látott tárgyak mint régen a Star Trek-ből az ultramodern kommunikátor amivel a bolygó egyik feléről beszélhetsz a bolygó másik felén lévő valakivel, ma meg itt az okostelefon, hanem régi mesék válnak valóra a mai világban.

Ha balesetek útján is de új embereket alkotunk már most. Az hogy az ember képes e embert alkotni nem kérdés hanem valóság.

Az pedig egy elképzelés, ahogy kezdtem hogy egy ősi emberi civilizáció alkotta meg a ma élő embert.

márc. 18. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!