Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én azt hiszem hogy én vagyok...

Én azt hiszem hogy én vagyok az Isten. Van olyan vallás amiben az ember saját magát látja Istennek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 4. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Még hogy isten… Pszichiátriai beteg vagy a tévképzeteiddel, nem holmi kitalált valaki akit istennek hívnak egyesek.
2021. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Vallás nincs, de ilyen mentális kórkép bizonyitottan van. :)
2021. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én vagyok Isten. Unatkoztam. Kíváncsi voltam milyen nehéz gazdaggá és tökéletes emberré válnom, a nulláról kezdve. Lejöttem a földre, átlagember képességekkel felruházva magam, kitörölve a korábbi emlékeimet. Földi életem végén vissza fogok térni az Isteni formámba. Addig arra kell törekednem hogy a kihozzam a maximumot magamból, a számomra szimpatikus emberek életét meg szebbé tegyem.
2021. dec. 4. 15:00
 4/23 anonim ***** válasza:
65%
Van. a többi válaszoló csak irigy, mert ők sose fogják elérni ezt a szintet úgy, hogy egy gonosz istenképhez imádkoznak.
2021. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

"kitörölve a korábbi emlékeimet"

Na jó, de akkor most honnan tudod, hogy te vagy Isten?

2021. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vallásnak hívják ezt az emberi képzetet, hanem úgy, hogy: nárcizmus. Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül.
2021. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Kemény drogok hatása alatt bármit beképzelhetsz magadnak.
2021. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Riddick is ezt mondta: "Én itt csak átutazom" Ő is isten volt, a furiánok fajtájából.
2021. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel enyhén szólva van némi baj. Egyrészt, hogy Isten már egyszer eljött a földre emberi formában (Názáreti Jézusnak hívták), és nem éppen az volt a programja, amit te szeretnél itt a földön megvalósítani.

A második baj, hogy sem te, sem egyetlen más földi ember Jézus Krisztuson kívül nem volt soha Isten, mielőtt a földre született. Az összes többi ember teremtmény, ergo mielőtt megfogantak anyjuk méhében, nem léteztek. Te sem vagy kivétel. A Biblia azt írja, hogy akik az örök életre támadnak fel, azok teste hasonlóvá lesz a megdicsőült Jézus testéhez a feltámadáskor (Fil 3:21). Ebből azt gondolom, hogy nem Isten lesznek, hanem csak az Istenéhez hasonló létformába fognak jutni, feltehetőleg olyanok lesznek, mint az angyalok (Mt 22:30), de nem azon az úton, amit te gondolsz, hanem Jézus Krisztus követésén keresztül. Ő annál többet kívánt a tanítványaitól, hogy azokat szeressék, akik szimpatikusak nekik, hiszen ezt a leggonoszabb emberek is meg tudják tenni. Jézus tényleg felment a mennybe, és ha igaz, amit magáról mondott, hogy "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához csak énáltalam" (Jn 14:6), akkor csak az ő a követésével lehet eljutni oda.

üdv Stefán

2021. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

Van egy olyan filozófiai ontológiai irányzat, hogy szolipszizmus, ami azt vallja, hogy az ember egyedül önmaga létéről lehet meggyőződve, tehát ő az egyetlen létező a világban. De ez szerintem butaság.


Amúgyha te vagy Isten, hogyhogy kételkedsz?

2021. dec. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!