Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol és hogyan találták meg a...

Hol és hogyan találták meg a legkorábban élt élőlények maradványait a Földön?

Figyelt kérdés

Ezek, olyan 3,8 milliárd évesek lehetnek. Honnan kerülnek elő az ilyen leletek? Bányákból, vagy a Föld felszínén is vannak ilyenek, ahol valamiféle geológiai folyamatok következtében könnyen elérhetővé váltak ezek?


A Marson hol kellene keresni ősi élőlények maradványait? Barlangokban, vagy ott csak bányászattal lehetne ilyeneket a felszínre hozni?



#fosszília #ősi élőlény
márc. 19. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire legelső, de a sztromatolitoknak olvass utána, elég korai szakaszából maradtak fenn a földtörténetnek.


"A Marson hol kellene keresni ősi élőlények maradványait? Barlangokban, vagy ott csak bányászattal lehetne ilyeneket a felszínre hozni?"

Nem tudjuk, ezért próbálnak olyan rovert kitalálni és odaküldeni, amely a lehető legtöbb rétegbe képes betekintést nyerni.

márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"A földi élet legkorábbi (3,5 milliárd éves) bizonyítékai a kora-archaikumból kerültek elő Dél-Afrikában és Nyugat-Ausztráliában. A nyugat-ausztráliai 3,46 milliárd éves tengeri kőzetekből jó megtartású cianobaktériumokat ismerünk, de 100 millió évvel idősebb mintákban is valószínűsíthetők életnyomok ugyanezen a területen. Így elmondható, hogy az első élőlények fosszíliái és a sztromatolitok mintegy 3,5 milliárd évvel ezelőttről maradtak fenn, az ausztráliai „South Pole”, Déli-Sarknak nevezett (vagy inkább gúnyolt, mivel ez egy forró, trópusi félsivatag) terület kőzeteiből."


(Wikipédia)

márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fosszíliákat, megkövült élőlények maradványait már az ősemberek is találhattak, azok az üledékes kőzetekbe ágyazódba, a földkéreg gyűrődése vetődése során a sok millió év alatt hosszú utat is megtehettek, ami egykor tengerfenék volt, mostanra lehet egy hegyoldal.

A szénbányákban is sok érdekes lenyomatot találtak már, de azok már jóval későbbi kövületek az élet hosszú ideig csak a vízben létezett.

A hogyan találták meg nem különösebben érdekes, ahol az üledékes réteg a felszínre bukkan, ott sok maradványt is meg lehet találni.

A Balaton környékén a kecskekörök is példa arra, bár az nem az első élőlények közül való. Aki kutat utánuk, azok áskálnak is a kőzetek között, szétütik az össze cementálódott köveket, úgy keresnek fosszíliákat, lenyomatokat.

Inkább az lehet kérdés, hogy az ember mikor ismerte fel, hogy amit talált az sok millió éves élet maradványa.

Mert az, hogy már az ősember is talált olyat, nem azt jelenti, hogy tudta is, hogy mit talált (a beazonosítás majd sokkal később történik meg)

márc. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!