Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A héliumpalackok, amiket...

A héliumpalackok, amiket lufis-partis boltokban meg lehet venni, hány százalék héliumot tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Csak mert több helyen olvastam, hogy 20% oxigén hozzájuk van keverve.

márc. 26. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Az az adott terméktől függ. Kérdezz rá a forgalmazónál.


Az a 20% oxigén gondolom az idióták miatt lehet rendszeresítve, akik viccesnek találják a héliumos inhalációt!

márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

"Az a 20% oxigén gondolom az idióták miatt lehet rendszeresítve, akik viccesnek találják a héliumos inhalációt!"

most nem azért, de hacsak nem ment az emberből minden életkedv, akkor elég nehéz kibírni röhögés nélkül

márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#2 - szerinted mi olyan vicces ezen? Tényleg vannak olyan hülyék, akik részegen és egyéb drogok hatása alatt addig szórakoznak az emberi hangot elvékonyító héliummal, míg elájulnak és jól beverik a fejüket!


(És ki az a kretén, aki indok nélkül lepontozott?)

márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

#3 jól van már, nyugi. #2-es vagyok, én voltam "az a kretén", aki lepontozott. remélem, nem okoztam vele életre szóló traumát.

indoklással senki nem tartozik, de tessék (egyúttal megválaszolom vele a #3-as kérdésedet is): a komikum az embert megnevetteti. az, hogy valaki a szokásosnál sokkal vékonyabb hangon beszél, komikus hatást kelt. ez van, ilyen az emberi természet. ebben semmi furcsa nincsen, de te ezerrel idiótázol.

két szippantás héliumtól senki nem ájul el. telibe részegen meg hélium nélkül is nagy a rizikója egy fájdalmas esésnek, úgyhogy ennyit erről.

márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, pontosan hol olvastad, hogy 20% oxigén van a héliumos palackokba keverve?
márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Remélem nincs 20% oxigén a héliumba keverve, Hanem tiszta hélium. Már jó ideje elegem van abból, hogy állandóan millióknak kell alkalmazkodni néhány idióta kretén baromsága miatt.

[Példának okáért, annakidején két-három idióta alkoholista meghalt lakástűzben. Kiderült, hogy mattrészegen ágyban dohányoztak, és az égő cigarettától gyulladt ki az ágy. Erre törvényt hoztak, hogy ha nem szívják a cigit, annak adott időn belül ki kell aludnia. Nesze neked még egy adalék... pár kretén miatt. Szívja mindenki.]

márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Bár kiszámolhatnám a moláris a tömegek alapján, hogy ennek a 20% állítólagos oxigén tartalmú héliumnak mennyi felhajtóereje maradna. Az oxigén elég nehéz, a keveréknek az átlagos moláris tömege biztosan jóval közelebb lenne a levegő átlagos moláris tömegéhez, mint a tiszta hélium.
márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 (14:15) - senki se tiltja, hogy elvégezd ezt az egyszerű számítást!


Még megjegyzem, hogy marad számottevő felhajtóerő oxigénnel is.

márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!