Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik szót részesíted előnybe...

Simon Petrikov kérdése:

Melyik szót részesíted előnyben, amikor állatokról van szó?

Figyelt kérdés
Primitív vagy bazális?

márc. 29. 17:33
A kérdező szavazást indított:
Primitív
Bazális
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Kifejtenéd bővebben, hogy ez a két szó egyáltalán hogyan kapcsolódik az állatokhoz?

Mondanál állatokkal kapcsolatos mondatot, ahol a két szó szinonímaként használható?

márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyiket sem használom állatokra, semmi érteme sem lenne, nem jellemzö egyik sem.
márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
96%
Szerintem sem illik egyik sem az állatokra. Egyszerűen mást jelentenek. Az első értelét meg az emberek többnyire a pejoratív értelmében értik amitől egyes esetekben a használata félreérthető lesz, mivel kétértelmű kifejezés.
márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Biológus vagyok, de az életben nem hallottam még a bazális szót általánosságban az állatokra használni. A bazális azt jelenti, hogy az alaphoz közeli, mint pl. a bazális membrán a bőr esetében.
márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4:


Főkeg taxonómiában/filogéniában/filogeniában/filogenetikában lehet találkozni vele állatokkal kapcsolatban, pl. dinoszauruszok esetében.

márc. 29. 20:52
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ja értem, az ilyenekre én eddig a primitív (pejoratív felhang nélkül), korai jelzőket láttam, de nem vagyok taxonómus.
márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
A bazálisnak ott sem szinonímája a primitív.
márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
A két ajánlottat semmiképpen. Szerintem a legegyszerűbb: állat. Kicsit hosszabban, nem ember, nem növény, nem alacsonyabb rendű élőlény.
márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként még jó kifejezés lehet az élő kövület is, ha a faj lényeges tulajdonságaiban feltűnően hasonlít egy klád közös ősére, pl. mert a többiekkel ellentétben soha nem kényszerült nagyobb alkalmazkodásra.

ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!