Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » állítólag a marst szennyezni...

állítólag a marst szennyezni akarják hogy globális elmelegedést érjenek el. így 50 év alatt 10 fokot emelkedne a hőmérséklet. Szerintetek lesz belőle valami?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem lesz. A Mars még úgy is lakhatalan marad. Az a baj, hogy nincsen magnetoszférája, így erős sugárzás éri a felszínt, ráadásul a napszél közvetlenül "fújja" elfele a bolygó légkörét.
2010. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
szerintem lehetséges lenne megoldani, és legalább addig sem a földet érné a szennyezés, kialakulna egy légkör és akár még életre is alkalmas lenne. Bár nem hiszem, hogy erre az elkövetkezendő években sor kerülne, mikor már az űrbe is alig járogatunk.
2010. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A másik gond tudtommal hogy nehéz mintát nyerni, mert ha feltételezik hogy vannak élőlények ott is ( csak pro és eukariotákra gondolok) és egy ilyen vírus bekerülne a Földre, az beláthatatlan következményekkel járna. Ez a vírus ellen senkinek sem lenne rezisztens az immunrendszere, a vírus/baktérium szabadon terjedhetne, mert semmi sem venné fel vele a harcot.


Illetve szennyezés.. Hogy máshogy kezdene hozzá az ember, ha nem pont a szennyezéssel. Lassan már itt a Földön is annyi szemét lesz, hogy ki kell jelölni egy szemetesbolygót, ahova kilődözzük tonnaszámra a szemetet:D

Aztán elszennyezzük az egész világűrt:D Háztartási hulladékkilőállomás:D És a szemét keringene a bolygónk körül:D

2010. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hatalmas nagy probléma a Mars szennyezésével, hogy a víz 5 fokon már forr. Az alacsony nyomás miatt kissé más módon kell ott előállítani dolgokat, mert a folyékony halmazállapot a víz esetében egy nagyon szűk hőmérsékleti tartományba esik. Ez a légköri nyomás sokkal több problémát rejt magában, így első lépésben az ehhez való alkalmazkodás a nagyobb kérdés. Marshoz kötődő szakom van, ezért merem azt írni, hogy előbb-utóbb (utóbb) az ember be fog költözni a Marsra. Szerintem nincs annyira messze, kb. 30 év múlva már lesz ott valami komolyabb létesítmény. Most is van már ott jármű, műhold, ezek a kezdeti lépések. Sokkal hamarabb lesz ott kolónia, mint a Holdon - szerintem.
2010. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a 07:55-nek.láttam a discoveryn,hogy sikeresen leszállt a jármű a marson.elég izgalmas volt.meg tudnád-e mondani hogy van-e valami fejlemény.?
2010. okt. 27. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!