Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha Föld nagyon nagy felületére...

Ha Föld nagyon nagy felületére telepítnénk napelemeket, lehet, hogy csökkenne a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Úgyértem, kevesebb fény verődne vissza, hiszen elnyelődne s elektromos árammá alakulna, ezáltal kevesebb üvegházhatást okozva. Így lenne?
2011. jún. 10. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
ja
2011. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első körben felborulna a helyi egyensúly, mivel a nap nem melegítené megfelelően a talajt. Ennek nem előrejelezhető meteorológiai hatása lenne, valószínűleg a szélsőségek felé tolódna minden. Másod sorban a nem visszavert sugarakat is a földön tartod, ezáltal növeled a bevitt energiát. Mivel nem verődik vissza sugárzás, az ózonréteg is megsínylené a dolgot, ezzel még inkább növelve a bevitt energiát.

Utána kéne számolni, hogy konkrétan mi történne, de nekem első körben ez jutott az eszembe, ez viszont pont elősegítené a felmelegedést (amiben viszont nem hiszek).

2011. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lehel-Arpad ***** válasza:

Oszinten megmondva , ott ahol a nap nem engedi az elolenyek megeleset (sivatag nem, mert sok a homok es nem verik vissza fenyt elegge jol a tukrok)

De peldaul az amerikai Death Valley-ban , most sem ertem hogy miert nincsenek ilyesmik , vilagrekord nagysagu az ott elert homersekletek (rekord : 56-58 Libia)

2011. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is, az ózonrétegnek nincs köze az energiaháztartáshoz, ez a rövidhullámú besugárzás hatására keletkezik. Itt teljesen másról van szó. Ha növeled a felszín albedóját, annál kevesebb energia szökik vissza a világűrbe. Tehát melegedéssel kell(ene) számolni mindenképp. Visszaverődésnél evidens, hogy hűléssel. Lásd pozitív visszacsatolás: a hó albedója kicsi, 0,2 alatti, jól visszaveri a sugárzást, ennek egy része visszamegy a világűrbe. Ha fogy a hó ill sarki jég, egyre több vízfelület lesz szabadon aminek az albedója kb. 0,92 így rengeteg sugárzási energiát képes elnyelni, ami által a rendszer melegszik méggyorsabban olvasztva a havat/jeget. Öngerjesztő.
2011. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy igen hasonló kérdés már volt egyszer, ott konkrétan a Szaharát akarta valaki napelemmé változtatni. (Ha az is te voltál, bocs.)

A kérdés az, hogy a nem elnyelt sugárzással mi lesz - szóródik, visszaverődik, hővé alakul -, ezt kell megvizsgálni, és ez adja meg a választ. (Én nem tudom, nem értek a napelemekhez.)

2011. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem én voltam, de a napokban arról olvastam, hogy a japánok a Holdra akarnak egy 19km széles napelem sávot telepíteni úgy 100 éven belül...


aztán az energiát meg lézerrel a földre irányítani. Csak nehogy Halálcsillag, illetve Halálhold legyen belőle...

2011. jún. 10. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nőne a hőmérséklet, hiszen kevesebb energia verődne vissza a világűrbe.

Csak - mivel az energiát elszállítjuk onnan - valószínűleg nem ott nőne a hőmérséklet, hanem máshol.

2011. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a napelemek maximális hatékonysága 18% jelenlegi technológiák alapján (tehát a ráeső fényenergia 18%ából lesz elektromos áram) maradék 82%ot elnyeli az anyag és baromi forró lesz. A Napelemek feketék (illetve sötétkékek) ezért az albedójuk nagyon kicsi, tehát hatékonyan nyelik el a sugárzást aminek ugye 18%a lesz elektromos energia (amiből nem lesz felmelegedés, mivel miafenének telepítenénk napelemet ha nem akarjuk használni az energiát) ellenben a 82%ból igen, tehát melegedés lenne erőteljesen. Egyébként nem kéne az egész földet benapelemezni, hogy kielégítsük a mai teljes energiaigényt (bár továbbra is jó sok kéne meg kell hagyni) Valószínűleg összességében hűlést eredményezne ha a ma felhasznált energiát csak napelemmel termelnénk, mivel nem égetnénk kőolajat és szenet illetve gázt, tehát csökkenne az üvegházhatás.
2011. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!