Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a görögdinnyét gyümölcsnek...

Ha a görögdinnyét gyümölcsnek mondom, az biológiai szempontból teljesen helytelen, vagy elfogadható?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 16. 18:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A belinkelt shortvideo ihlette a kérdést.
ápr. 16. 18:37
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szakmák bizonyos fogalmai szigorúan alkalmaznak egy szabálytendszert, hogy ne kelljen kivételeket hagyni.

A köznyelv a hétköznapi tapasztalatok, elgondolások alapján máshol, és máshogy húzzab meg a fogalmak határait.

Ha kertészként vizsgázol, azt, ha a szomszéddal beszélsz ezt használhatod.

Biológiailag nem mindegy, hogy egy levél széle fűrészes vagy fogazott. Konyhanyelven mondhatod rá, hogy cakkos, de a dolgozatíráskor nem.

ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Elfogadható
ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


De egyébként hivatalosan hová sorolja be a tudomány?

ápr. 16. 18:59
 5/24 sadam87 ***** válasza:
100%

Hivatalosan sehova (legalábbis a biológia tudománya nem), mert a magyar biológia szaknyelvben nem létezik a gyümölcs és zöldség kifejezés. (Legalábbis én nem tudok róla.) A biológiai szaknyelv szerint termés, amiről beszélünk. De ugyanúgy termés a paprika, a paradicsom, az uborka, a tök, a kukorica, a búza és a köménymag (na jó, utóbbi termésfél) általunk fogyasztott része is (meg egy csomó minden, amit nem is eszünk meg).

(Az angol egyébként kicsit trükkösebb, mert angolul a gyümölcs az fruit, de ugyanezt a szót használják a szaknyelvben a termésre is.)

ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Biológiailag nincs gyümölcs és zöldség, csak termés.

Másrészt meg eleve nem értem, mi a jelentösége annak, hogy valaki gyümölcsnek vagy zöldségnek nevez valamit, attól ugyanaz marad, semmi értelme különbséget akarni tenni.

ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha biológiailag nincs zöldség és gyümölcs, akkor mik ezek a kifejezések? Kereskedelmi célt szolgálnak?
ápr. 16. 20:08
 8/24 A kérdező kommentje:

Egyébként most egy világ omlott össze bennem.

Nincs biológiailag zöldség és gyümölcs!?

És én akarok bioszból leérettségizni. 😩

LOL

ápr. 16. 20:09
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdászok például a termelés módja szerint csoportosítanak. Ha jól tudom, a szántóföldi zöldségtermesztésnél tárgyalják a földiepret, az alkalmazott módszerek miatt.
ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A zöldség-gyümölcs az gasztronómiai felosztás, nem biológiai.
ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!