Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyorsulásnak van felső határa?

U. Xorter kérdése:

A gyorsulásnak van felső határa?

Figyelt kérdés

máj. 11. 03:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Teljesen nyilvánvaló, hogy igen.


Például a CERN-ben kutatják ezeket a határokat. Minden fizikai mennyiség korlátos!

máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 krwkco ***** válasza:
68%

"Teljesen nyilvánvaló, hogy igen."

Ha valaki úgy kezdi az érvelését hogy "teljesen nyilvánvaló", annak többnyire nincsenek valódi érvei.

máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól sejtem nem lehet. A gyorsulás bármekkora lehet. Bár egy határ után szilárdsági kérdések is felmerülnek. Talán egy feketelyuk körül lehetnek extrém nagy gyorsulások.
máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

krwkco - elolvasnám a te "valódi" érveidet a témában!


Nekem az #1 válaszadónak mindössze annyi az érvem, hogy bármilyen anyagi test gyorsulását okozó elektromágneses mező korlátos a Schwinger-féle határintenzitás értelmében. Az elemi elektromos töltés mindig egy bizonyos véges tömegegységhez kötődik, tehát az egységnyi tömegre eső elektromágneses erőhatás korlátos.


Ráadásul tanultabb körökben említenek olyasmiket is, hogy Heisenberg-féle határozatlansági reláció, Planck úthossz, stb. - melyek nagyon is korlátossá tesznek minden mennyiséget!

máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olyan felső határ lehetséges, hogy pl. a világban nincs ennél több energia.

De ELVI határ az nincsen.

máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:

#4

"Ha valaki úgy kezdi az érvelését hogy "teljesen nyilvánvaló", annak többnyire nincsenek valódi érvei."

Szerinted nem így van? Nem ez az általános tapasztalat?

máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

krwkco - látom mindenképp kötekedős hangulatban vagy - és bizony ilyenkor a szövegértésed eléggé nyomott szinten van. Az #1 válaszom lényege nem egy precíz érvelés volt, hanem csak minden részletes magyarázat nélkül közöltem egy fontos tényt, miszerint:


"Minden fizikai mennyiség korlátos!"


U. Xorter barátunknak végre sikerült egy teljesen normális kérdést feltennie, erre föl krwkco-nál meg - nos - lehet hogy közlekedő intelligencia van a két gyakoris entitás között?

🤔

máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krwkco ***** válasza:
50%

OFF

#7

"bizony ilyenkor a szövegértésed eléggé nyomott szinten van."

Inkább hadd hívjam fel a figyelmedet néhány jelentős érvelési hibádra.

1. Olyan dolog bizonyítását kérted tőlem, amit sosem állítottam: "elolvasnám a te "valódi" érveidet a témában!"

2. A #2-ben pontosan arról tettem egy kijelentést, hogy a hozzászólásban nem voltak érveid és ez általánosan megfigyelhető, ha valaki azzal kezdi a kifejtést, hogy "teljesen nyilvánvaló". Úgy tűnik, hogy ezt Te is megerősíted: "válaszom lényege nem egy precíz érvelés volt".

ON


A "Minden fizikai mennyiség korlátos!" állítás egy anonim kommentelőtől további alátámasztás nélkül értéktelen. A később leírt Schwinger effect viszont jó gondolat.

máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mojjo ***** válasza:
73%

@1, 7:

"közöltem egy fontos tényt, miszerint:

Minden fizikai mennyiség korlátos!"


Mondjuk ilyen tény speciel nem létezik, vagy legalábbis nem tudunk róla - már mi, az emberiség. Az erre alapozott érvelés ezért szükségszerűen téves.

máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy korlát:

Mivel a sebesség maximuma a fénysebesség, az idő minimuma a plank idő, a maximális gyorsulás:

2C/t plank mivel a maximális sebességgel közeledő foton maximális sebességgel fog távozni, de nem vagyok biztos benne, hogy a plank időt jól értelmeztem.

Szerintem készítettem is egy ilyen berendezést és elneveztem tükörnek.

máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!