Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Észrevettétek, hogy az utóbbi...

Észrevettétek, hogy az utóbbi 10 évben teljesen megváltozott az időjárás? Tavasszal már nincsenek zivatarok mint régen. Akkor arra emlekszem, hogy tavasszal sok zivatar es zapor, vihar volt. Most szinte semmi már.

Figyelt kérdés
máj. 11. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Hetekig esett áprilisban. A május eső meg aranyat ér, ahogy a mondás tartja
máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem esorol beszelek meg rossz idorol. Zápor, zivatar, vihar. Amikor a semmibol jon
máj. 11. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is feltűnt a drasztikus változás.

Egyrészt az hogy nyáron napokig de már inkább hetekig kánikula van, aztán brutális pusztító viharokkal jön 1 brutál lehűlés.

Ifjabb koromban nem voltak ennyire pusztító viharok.

Továbbá ifjabb koromban télen hatalmas havazások és sokáig megmaradó hó lepel volt, mostanában meg ha valami csoda módon esik is valami másnapra elolvad.

máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az időjárás folyamatosan változik. Nagyjából mindenre volt példa az elmúlt 100 évben is, előtte még inkább. (Még a napi hőmérséklet-maximumok jó része is 100 évnél régebbi, amiket azóta se sikerült megdöntenie a globális felmelegedésnek. A minimumok egy része meg 2000 utáni, meg lehet nézni mondjuk az Időkép előrejelzési oldalán.)

A '70-es években voltam gyerek. És emlékszem, nagyanyám állandóan a "hülye időjárásra" panaszkodott. "Megbolondult az időjárás. Régen ilyen nem volt." De pedig volt, csak nem emlékezett rá, mert gyerekkorában nem érdekelte, öregebb korában meg az egyik fő témája volt az idő szidása.

máj. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kimondottan többnyire a hideg hűvös esős hónapok voltak túlsúlyban 2012ig . Az ember várta a júniust , szomorú volt szeptemberben mert újra jön a borongósság záporok majd a kemény hideg . Megfordult átmenet nélkül , tűz a nap a nyár 6 hónap , esők néha és az is nulla . Szél állandó lett meg a pára . Erdők pusztulnak mert ürge pocok befészkel elrág mindent , melegből fagy majd 25 fok márciusban ez váltakozik gyorsan hirtelen .
máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3# Az sem így van mindenhol , itt 2017ben volt utoljára olyan vihar ami órákig tartott és a 35-38 cfokot leverte 15re és majd fokozatosan melegedett . Évek óta lassan készül az eső órákig semmi aztán belekezd de megmarad 20-22 fokon meleg moslék esik. Vagy elvonul pár cseppel, és ez nem Alföld hanem Észak - Pest . Balatonon sincs viharjelzés . Akkor van zápor ha Europát befedi valami felhőzet,helyi független vihar lehülés sincs .
máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt tapasztalom. Én budán lakok viszonylag magasan. Emlékszem hogy gyerekkoromba ami kb 10 éve volt mindíg néztem az ablakból ahogy jönnek a viharok, zivatarok. Tavasztól nyárig. Az utóbbi években semmi se jön max borongós idő van néha esik de ezek az igazi viharok erős hirtelen széllel villánokkal dörgéssel, na ezek már nincsenek. Idén se volt semmi ilyen pedig már május közepe van.
máj. 12. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az Alföldön lakom, de nálunk nem voltak gyakori tavaszi zivatarok. Böjti szelek azok fújtak, de eső nem esett többet, mint manapság.
máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az időjáráshirek panikkeltő trogerek, a vihart szupercellanak a felhömentes eget omega szektornak hivjak mint a gagyi mozifilmekben meg képregényekben . Annak idejen a hó jeges utak normal volt de elszokta ettől pár évre es ha véletlen fagy par napot januar végén brutális lehülést dumálnak. Mintha az veszedelem lenne télen .
máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10-15 éve általános volt, hogy május elejétől 30-35 fokok voltak. Akkor azon szörnyülködtek az emberek.

Most aránylag hűvös a május, és elérkezett a viharok időszaka, jégesőkkel. Délután csupa fekete folt volt a radartérkép.

máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!