Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahol azt hallottam, hogy...

Valahol azt hallottam, hogy egy teória szerint ha elnyel a fekete luk, akkor egy másik dimenzióba kerülsz - ezt hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés

Hallottam meg olvastam különböző teóriákát és az egyik a másik dimenzióba kerülés volt.


Nem értem ezt hogy kell elképzelni. Tegyük fel, Pistikét elnyeli a fekete luk, akkor hirtelen felébred az ágyában, de már egy másik dimenzióban?


Tudom, hogy bugyuta kérdés, de nem tudom ezt a részt elképzelni, hogy hogyan kerül bele az ember a másik dimenzióba, mi történik aközött, hogy a fekete luk szívja be és hogy ott van a másik dimenzióban, egyeltalán hogy kell elképzelni ezt a teóriát.


máj. 11. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Várj, mindjárt kipróbálom.
máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valahol azt hallottam, hogy egy teória szerint ha elnyel a fekete lYuk, akkor egy másik dimenzióba kerülsz - ezt hogy kell elképzelni?


Hallottam meg olvastam különböző teóriákát és az egyik a másik dimenzióba kerülés volt.



Nem értem ezt hogy kell elképzelni. Tegyük fel, Pistikét elnyeli a fekete lYuk, akkor hirtelen felébred az ágyában, de már egy másik dimenzióban?



Tudom, hogy bugyuta kérdés, de nem tudom ezt a részt elképzelni, hogy hogyan kerül bele az ember a másik dimenzióba, mi történik aközött, hogy a fekete lYuk szívja be és hogy ott van a másik dimenzióban, egyeltalán hogy kell elképzelni ezt a teóriát.

máj. 11. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd meg ott, ahol hallottad, mert az egész hülyeség
máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Psycho ***** válasza:
100%

Érdemes leszögezni, hogy ez teljesen elméleti szintű okfejtés, amit némi matek alátámaszt. De ez nem azt jelenti, hogy így is van. SEMMILYEN bizonyíték nincs erre, ergo ezt így is érdemes kezelni!


Az, hogy másik dimenzióba kerülsz, bullshit. Ami esetleg, hangsúlyozom, ESETLEG lehetséges, hogy egy másik Univerzumba kerülsz át, ami a miénktől teljesen független (és visszamenni sem tudsz).


DE! Egyből finomítsuk is leírtakat, mert ha (az erre természetesen önként jelentkező) Pistikét játékos kedvű kutatóként belehajítod a fekete lyukba, hogy megvizsgáld, mi történik vele, akkor a bitang erős gravitációs erőhatások miatt Pistika atomjaira fog széthullani. Emiatt aztán ebbe a hipotetikus másik Univerzumba legfeljebb Pistike maradványai fognak átsziporkázni, és leszögezhetjük, hogy soha nem lesz belőle újra Pistike.


Arról nem is beszélve, hogy külső megfigyelőként soha nem is fogod tudni detektálni, hogy mi történt vele, miután átlépte az eseményhorizontot.

máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak ilyen elképzelések, ahogy az előző írta, de egyelőre csak feltevés.

Dávid Gyulát hallgass, ő részletesebben is elmondja.

máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4, nagyon szépen köszönöm a választ! Ment a zöld.
máj. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!