Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A baktériumok régóta léteznek,...

A baktériumok régóta léteznek, és sokan vannak. Akkor evolúciós szempontból ők a legsikeresebb faj?

Figyelt kérdés
máj. 14. 20:07
1 2 3
 1/23 Zcom09 ***** válasza:
86%
Evolúciós szempontból nincs legsikeresebb faj.
máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A baktérium nem egy faj, hanem több millió, ha nem milliárd. Több baktériumfaj van, mint állatfaj összességében, vagyis olyan faj nincs, hogy baktérium, ez olyan mintha azt mondanád, hogy "az állat a legsikeresebb faj". Amikor mondjuk középiskolában tanítanak, hogy vannak nitrogéngyűjtő baktériumok, kénbaktériumok, cianobaktériumok, stb. még azt is nagyon leegyszerűsítik, mert ezek is gyűjtőfogalmak, ide is több törzs tartozhat, kismillió fajjal.
máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1


Ezt nem értem, miért mondod.

Hát nem azok a sikeresek, akiket nem selejtez ki a természetes és nemi szelekció, hanem túlélnek, és szaporodnak?

Ebből kifolyólag lehetnek sikeres és sikertelen fajok.

máj. 14. 20:19
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Az evolúció nem verseny, nincs sikeres vagy legsikeresebb baj, túlélök vannak.
máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
@3 bakteriumoknal nemi szelekcio?
máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: a kérdezö csak veszekedni akar, mindenféle ismeret nélkül. Bármit írsz, beleköt.
máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Minden ma létező faj sikeres a meglátásod alapján, miszerint: "azok a sikeresek, akiket nem selejtez ki a természetes és nemi szelekció, hanem túlélnek, és szaporodnak". Miért? Mert mindegyik faj képes szaporodni, fennmaradt, nem szelektált ki minket semmilyen szelekció, én is és te is azért vagyunk itt, mert az emberi faj fennmaradt.
máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#6


Nem akarok veszekedni. Magam is elismerem, hogy a biológiai ismereteim hiányosak, pont ezért írtam ki a kérdést, hogy tanuljak.

A kérdésen belüli kérdéseim meg az érdeklődés jelei.


#5


Baktériumoknál nincs nemi szelekció, de ők is szaporodnak.


Azt írjátok, hogy az evolúció nem verseny. Érdekes! Nekem úgy tűnik, mintha Darwin versengésnek értelmezte volna a folyamatot, ahol "a létért folyó küzdelemben" a jobban alkalmazkodó nyer.


#7


"Minden ma létező faj sikeres a meglátásod alapján"


Egy bizonyos értelemben igen.

De, akik több gént örökítettek át, azok sikeresebbek, nem?

A kérdésem pont erre alapozom. A bacik mindenkinél jobban elterjedtek, és mindenkinél jobban léteznek. Ezért gondoltam arra, hogy ők a legsikeresebbek.

máj. 14. 20:43
 9/23 A kérdező kommentje:

#2


Erre nem tudok mit mondani.

Az én tudásom a gimnáziumi biológiáig terjed ki.

máj. 14. 20:44
 10/23 A kérdező kommentje:

#2


Mondjuk pont azt nem tanítják róluk, ami az egyik legfontosabb lenne. Hogy az oxigéntermelés a baciknak köszönhető.

Egy szó sincs a nagy oxigén katasztrófáról, pedig a földrajz tankönyvben egy jegyzet is van az oxigén megjelenéséről.


Talán a szerzők úgy gondolták, hogy ezt inkább meghagyják az egyetemi természettudományos tananyagra. 😱😅

máj. 14. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!