Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért állandóan a másodfokú...

Miért állandóan a másodfokú egyenletekre mondják az emberek, hogy minek tanuljuk, ha nem használjuk őket az életben?

Figyelt kérdés
Ott a verselemzés, szolmizálás, meg kb minden tantárgyban lehet mondani olyat, amit nem használunk a melóban és egy bolti vásárlás során.

#matematika #egyenlet #gyakorlati élet
máj. 18. 00:10
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
94%

Igazad van én már 1-2 alkalommal használtam a másofokú egyenletek megoldóképletét és számoltam vele az életemben.

A verselemzés, szolmizálás amit felsoroltál viszont tényleg nem használtam.


A kémiát és fizikát viszont mindennap alkalmazom és végiggondolom akár egy vásárlás alatt is van belőle hasznosan alkalmazható.

máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Mert a legtöbb ember ösztönlényként él - ezért nem keresi a világunk mély (és primitív társadalmi problémáinkhoz képest örök érvényű) összefüggéseit, melyeket a matematika tudományának az eszköztárával érthetünk meg.
máj. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak kifogás, mert nem szeretik a matekot (mert nem értik)
máj. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Miért mindig a csekkbefizetést hozzák fel mint "inkább megtanulandó dolgot", amikor senki nem használ már sárga csekket? Megszokták, hogy ezt kell mondani és kész...
máj. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Az iskolában rengeteg olyat tanulunk, amit később nem használunk. Aki zenész lesz, az használja a szolmizálást, aki mérnök, matematikus, az a másodfokú egyenlet megoldó képletét fogja használni. Aki vegyésznek megy, az a kovalens és ionos kötést fogja használni. Az általános iskola és gimnázium mindegyiket el kell látnia alapismeretekkel, illetve mindenkinek mutatni valamit mindegyik tudományterületből.

Én mérnökként - többé kevésbé rendszeresen - írok mindenféle szövegeket. Itt (igaz nagyon felületesen) használom a mondatelemzéseket.

Most végeztem egy iskolai képzést. Az épület az összedőlés szélén áll. A szükséges kopó-fogyó anyagot mi vittük. Ha valaki saját projektet vitt (és vitte az anyagokat) a tanárok szeme egyből felcsillant, mert korrektebb oktatást tudtak azokon bemutatni, mint az iskolai eszközökön. Szerintem ott tartunk, hogy az iskolában tanítanak amit tudnak és örülnek, hogy tudnak valamit tanítani.

máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak arra mondják.

Pl. Boyinaband elég sok dolgot felsorol:

https://www.youtube.com/watch?v=8xe6nLVXEC0

(egyik pont a másodfokú)

Egyébként ahhoz, hogy akármilyen témában tovább tudj haladni, az alapokat tudnod kell. Választasz valamilyen szakmát, az összes többi tárgy jelentős része teljesen felesleges lesz (ami a hétköznapokban nem jön elő). Viszont ahhoz, hogy választani tudj, előtte több dolgot ki kell próbálnod. Amikor gimibe jártam, az osztálytársaim nagy része érettségi előtt nem sokkal sem tudta, hogy mi akar lenni. Szóval lehetne ugyan előbb specializálódni (hogy kevesebb, téged nem érdeklő dolgot tanulj), de sokan nem tudnának.

Egyébként szerintem a másodfokú egyenletnek nem a megoldóképlet bemagolása lenne a célja, hanem egyrészt a szemlélet, ahogy a képlet kijön. Másrészt, hogy ha valami másodfokú probléma előkerül, akkor meg tudd nézni, hogy kell megoldani. Ha rajtam múlna, nem biztos, hogy bemagoltatnám - ahogy a függvénytáblában is van egy halom képlet, amit nem kell fejből tudni. Persze ez még az egyszerűbb képletek közé tartozik, szóval "bemagolni" sem nagy kunszt.

máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
68%
Mert a matek a mumus azoknak, akik szeretik, ha nem kell semmiért erőfeszítéseket tenniük.
máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!