Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges az,...

Szerintetek lehetséges az, hogy egy fekete lyukban pl. egy másik univerzum létezhessen vagy hogy a fekete lyukak teleportálásra felhasználhatóak?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már ilyesmiket, de szerintem ez inkább sci-fi kategória. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

máj. 27. 01:47
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

ld.: Einstein-Rosen híd kiegészítve Fehér lyukakkal. Matekból kijön, senki nem bizonyította, és nagyon instabil.


Illetve olvass még Kip Thorne-t a témában.

máj. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Én laikusként azt gondolom, hogy túl van misztifikálva, és igen antropocentrikusak ezek az elképzelések a fekete lyuk témakör kapcsán. Miért "foglalkozna" olyasmivel a világegyetem, hogy teleportálást biztosítson a benne véletlenszerűen létrejövő és erre igényt formáló lények számára? Az, hogy pár évtizede már mi képesek vagyunk űrutazásról gondolkodni ehhez kevés. Nagyon egy vágy kivetítésnek tűnik. Bár imádom pl. az Expanse sorozatot, de egy pusztán hihetetlenül sűrű égitest miért lenne összekötve a tér egy igen távoli pontjaival? Hogy ezen keresztül mi utazgathassunk? Nem ilyen fontos az ember, nem egy teremtett, hanem egy rideg, elképzelhetetlenül nagy és üres fizikai világban élünk. (Ha bár szimpatikus a buddhizmus megközelítése, hogy anyagilag nagyon is egyek vagyunk más lényekkel és a világ egészével.)


A fekete lyukban másik univerzum létezését sem tudom elképzelni. Az egy extrém tömör "kődarab", halott és élhetetlen a köbön.

Bár erős fantáziával el tudnék képzelni olyat, hogy egy teljesen más típusú élet van olyan perverz, hogy képes valahogy valahogy szerveződni ebben a környezetben is. Bár talán ezekben a fekete lyukakban kb. maximális az entrópia, ezt mondhatjuk? Tehát minden szétszakad alapelemeire és maximálisan esetleges és rendezetlen. Ennek az ellentéte lenne az élet valamilyen formája, ami képes rendezettséget felmutatni? Gondolom, ez lehetetlen a köbön. :-) Pedig egy sci-fiben az extrém nagy nyomást energiaforrásként felhasználhatná egy inverz lény, vagy mi :-D

máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A fekete lyuk nem egy lyuk, amibe bemész és kijösz a másik végén. Hanem egy nagyon tömör égitest, aminek olyan erős a gravitációja, hogy a fény sem hagyja el.
jún. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!