Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fizikai Nobel-díjasok...

A fizikai Nobel-díjasok bebizonyítoták, hogy az univerzumunk nem valóságos. Ebben mi az igazság? Hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Üdv! Sok oldalon jön fel ez a hír. Azt írják, hogy fizikai Nobel-díjasok bebizonyították azt, hogy az univerzumunk nem valóságos. Nem tudom hol jelent meg és mikor, de ez egy viszonylagos friss cikk lehet. Egy átlagember nem bír tudományos folyóiratokat átolvasni tonnaszám. Gondolom, ha ezt Nobel-díjasok tették meg, akkor csak ismert valamennyire, hogy valamilyen viszonylag értő ember pl fizika hallgató ezt ismertesse közérthetően. Hogy kell ezt érteni? Mi az igazság ebből? Miért nem mondja legalább annyira erőteljesen a média, mint az ősrobbanást aminek kb a fele sem igaz? Miért nem tudunk erről semmit?


Köszi!😊



ápr. 29. 18:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

- Ebben nincs semmi igazság.

- Úgy kell érteni, hogy ez egy úgynevezett "bullshit!"

ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Mojjo ***** válasza:
90%
Az utolsó pár mondatot már majdnem azt hittem, hogy nem troll kérdés, a kérdező valóban érdeklődik, nem maga is az egyes által említett bullshit terjesztésének elkötelezett művelője. De hát nincs új a Nap alatt.
ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nálad hiába érdeklődtem. -.-
ápr. 29. 19:22
 4/26 Silber ***** válasza:
92%
Megosztanád velünk, honnan származik az információ? Kik ezek a "tudósok", és mely publikációikban taglalják a "bizonyítást"?
ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

"A fizikai Nobel-díjasok bebizonyítoták, hogy az univerzumunk nem valóságos."


EZ AZ ÁLLÍTÁSOD NEM IGAZ!

Ettöl kezdve az egész kérdés csak provokáció.

ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4 Silbe. Köszönöm a megerősítést. Valóban az érdekel, hogy hol jelent meg először és mit tartaémaz a cikk? Hogyan kell értelmezni? Mi a valóságos ebből?


Nekem nincs scientific american előfizetésem. Nem tudom ingyen elolvasni.


5 Ebben is igazad van. Szerintem is valóságos az univerzum, hiszen érezzük a létezést. A fizikusok mást mondanak. Hogyan kell ezt érteni?

ápr. 29. 20:18
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
úgy kell érteni, hogy nem fizikusok mondják
ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 2*Sü ***** válasza:
91%

> Sok oldalon jön fel ez a hír


Melyik oldalakon?


> Azt írják, hogy fizikai Nobel-díjasok bebizonyították azt, hogy…


De kik írják?


> Valóban az érdekel, hogy hol jelent meg először és mit tartaémaz a cikk? Hogyan kell értelmezni? Mi a valóságos ebből?


Nem az a kérdésünk, hogy eredetileg hol jelent meg, hanem hogy te hol futottál vele össze. Én ilyen kutatási eredményről nem tudok. Ha te olvastál róla, akkor te olvastad, nem én, amiről nem olvastam, arról véleményt is nehéz formálni.

ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

7 Nem Nobel-díjas fizikusok mondják? Mi értelme annak, hogy kémikusok vagy más tudományos Nobel-díjasok mondják ezt? Kivéve, ha informatikusok, mert akkor arra utalnak hogy szimulációban élünk? Úgy tudom informatikai Nobel-díj nincsen. Tévednék?


8 2*Sü

Jól gondolom, hogy Süsünek nevezed magad? Szólíthatlak ilyen degradáló módon? Ezt jelenti a neved?


"Melyik oldalakon?"


Igen. Tudományos oldalakon. Ezért kérdezem, hogy aki fizikusnak, tanárnak tanul vagy esetleg akadémikus, tudós és olvassa ezt az el tudja magyarázni? Biztos olvasta ő is és mivel olvas szaklapokat talán találkozott vele


"De kik írják?"


Azt leírtam a címben is. Nobel-díjas fizikusok. Ennyit tudok


5@ "EZ AZ ÁLLÍTÁSOD NEM IGAZ!"


Na igen. Nem tudom mi volt a címe angolul. Mondom nincsen előfizetésem anélkül nem tudok olvasni az oldalon. Az ugyan igaz, hogy nem biztos, hogy az volt a cikk címe, hogy nem valóságos az univerzum...most fogüdzkodj meg! Azonban az angol címének a jelentése nem áll nagyon távol ettől. De az is lehet, hogy ugyanez a címe

ápr. 29. 21:20
 10/26 Pintér László ***** válasza:
89%
Belinkelnéd ezeket a tudományos oldalakat ahol láttad a cikkeke? Engem is érdekelne!
ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!