Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki eltudná mondani hogy...

Valaki eltudná mondani hogy kell kezelni egy teleszkópot?

Figyelt kérdés
Nos,van egy teleszkópom,amivel a minap egy szép csillagos estén megpróbáltam megtalálni csillagokat az égen.De sajnos ez nemjött össze,és akárhogy próbáltam,nem tudtam egy csillagot se befogni vele,és még a 10méterre lévő szobai lámpát is csak nehezen találtam meg vele.Valaki tudna tanácsokat adni hogy állitsam be,hogy találjam meg vele a csillagokat/bolygókat?
2010. okt. 30. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak gyakorlatban lehet megtanulni
2010. okt. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy brutális nagyítású okulárral nem találod meg a Jupitert, vagy nehezen, vagy nem találod meg fél perc alatt, akkor még oké.


De hogy egy 10 méterre lévő szobai lámpát...


Van egy trükkje: arra kell állítanod a távcső irányát, amerre nézni akarsz. Ilyen egyszerű. Jobbat nem tudok mondani.


De ha sötétben csukott szemmel két kézzel nem tudod megtalálni a saját seggedet, akkor vegyél egy keresőtávcsövet!


Az olyan játéktávcső, amit párhuzamosan szerelsz fel a főtávcsővel, amivel ezért irányra tudsz tartani (vagy a segítségével vezetni is tudod a távcsövet... meg effélék)

2010. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a távcső használatát sok-sok gyakorlással lehet elsajátítani.

Először is, NE nézz csillagokat! mert a csillag csillag marad a távcsőben is. Attól függően milyen távcsöved van, a következő dolgokat érdemes nézni: (Próbáltam úgy írni, ami az egyre jobb távcsövekkel látható).

Hold, Jupiter, Szaturnusz, Vénusz, Mars, Androméda galaxis, planetáris ködök, egyéb galaxisok. Egyéb galaxisokhoz már fél milliós távcsőre lehet szükség.


Van pár fontos dolog amit tudnod kell a távcsövezéshez.

-Ha városban vagy sosem fogod tudni használni a távcső legnagyobb felbontását(felbontásait), mert túl rossz a "légkör".

-A távcső fokúsztávolságán belüli tárgyakat nem tudod megnézni. (pár méter ez a távolság)

-A legtöbb távcső (ha tükrös akkor szinte mindig) megfordítja a képet.

-SOSEM szabad nyúlni a távcső "üvegjeihez". Ha nagyon koszos, akkor sem szabd letörülni. Esetleg a port le lehet róla fújni kompresszorral, de ez sem ajánlott.

-A Föld forog, és ez a távcsőben nagyon látványos. Ha beállítasz egy objektumot az égen, akkor a felbontástól függően, de rövid idő alatt "kimászik" a képből (pár másodpertől pár perc is lehet ez az idő). Ezt a jobb távcsöveken egy óramű megoldja ami forgatja a távcsövet, ellentétesen a Földdel (ehhez persze jól kell összerakni, pl. északra kell nézzen az óramű, vízszintes legyen ...).

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, és a legfontosabb nem fog 1-2 nap alatt menni a távcső használata. Jól lehet gyakorolni pl. így: (kicsit felbontás mellett) nappal az utca túl oldalán levő házakat kell megkeresni távcsővel.

2010. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen tavcsoved van? Egyebkent pedig egy keresotavcso elengedhetetlen, arra mindenkepp szukseg van, anelkul eleg nehez megtalalni valamit ha a tavcso fokusza nagy es kis fokuszu okulart hasznalsz. Es nem kell 500.000 huf-ert teleszkopot venni hogy lass sokmindent. En sem annyiert vettem megis latok sok galaxist es kodoket. Ha nagyon lusta vagy akkor vegyel egy GoTo szerelesu allvanyt vagy csak a motorokat es a vezerlot hozza, marha ekvatorialis mechanikad van. Csillagokno semmi latnivalo nincsen, csupan tesztelheted a tavcsoved minoseget egy diffrakcios, defokuszalt csillag kepevel.
2010. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!