Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miről/ honnan kapta a Gyilkos-...

AĐA kérdése:

Miről/ honnan kapta a Gyilkos-tó a nevét?

Figyelt kérdés

ja és a gugli NEM a barátom.....

kerestem,de csak a legendáját találtam


2010. nov. 8. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A Gyilkos-tó egy bánya beszakadása következtében keletkezett.

Azt, hogy hogyan került bele a víz, azt szégyenszemre nem tudom, de maga a medre úgy jött létre, hogy egy azon a helyen épült bánya beomlott és a víz elöntötte a területet, mindent elsodorva.

Máig állnak ki a vízből törött fatörzsek és életveszélyes belemenni (a vízbe), mert szilánkok lehetnek (vannak) a felszín alatt.

Gyilkos, mert elvileg mindent megölt, ami ott volt.

Gyakorlatilag azok a fák, amik kilógnak a vízből, túlélhették és arról sem tudok, hogy emberek lettek volna akkor a környéken (bár nem kizárt), de akkor is ezért nevezték el így

2010. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

A tó a mellette levő hegyről kapta a nevét, korábban másképp hívták. De hogy a hegy miért gyilkos, azt nem tudom.

Neten eddig csak ezt találtam:


[link]

2010. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

második: ugyanezt a weboldalt néztem! xD (de attol megy a pont,mindkettőtöknek)

2010. nov. 8. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért hívják gyilkosnak,mert kiirtotta az élő világot.ha nézel róla képeket akkor azt tapasztalod meg,hogy a tó közepén kiáll egy fenyőfa teteje.Az nem azért van,mert a halak tavaly karácsonykor fát állítottak hanem,mert ott valamikkor sima száraz terület volt.Csak amit leírtak ellötem is a lényeg ott van.Egy bánya beszakadt és ez miatt ott fölcsuszamlás lett minden megváltozott és lett ott egy nagy medence ahová a sok víz az idő elteltével összegyűlt és keletkezett egy tó.e egyébként ha többet akarsz megtudni róla akkor a www.google.co.hu nevű oldalon írd be a következőt: gyilkos-tó wikipedia. Itt minden fönt van ami lényeg egy bizonyos dologról.


Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 9. 14:22
 6/6 anonim válasza:
Én egy olyan verziót hallottam, miszerint jópáran meghaltak már a tóban, mert beleugráltak valamelyik magaslatról, de nem vették észre a felszín alatt lévő fatörzsmaradványokat, ami felszúrta őket. Innen kapta a nevét is. Ez eléggé legendaszerűen hangzik, de én így hallottam a nagyapámtól.
2010. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!