Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kékes a vízkő?

Miért kékes a vízkő?

Figyelt kérdés
Budapest XI. kerületben lakom nem olyan rég óta, és azt vettem észre, kékes a vízkő a vízforralóban. Laktam már más helyeken, fehérrel és barnással találkoztam eddig, kékkel nem. Ez mitől lehet? Talán ennyi rezet tartalmaz a csapvíz?
2010. nov. 10. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a forraló tartalmaz rezet?
2010. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Korábban nem tűnt fel máshol.
2010. nov. 10. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mitől tartalmazna rezet a csapvíz? A vízművek méri az összetételt.
2010. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakértő, de arra gondoltam, rezet valamilyen ásvány miatt tartalmazhat, ahogy lehet pl. arzén is kiskunsági vizekben, vas mátrai kutakban, stb... Lehet, hogy határérték alatti mennyiségű réz van benne.
2010. nov. 11. 11:39
 5/7 Silber ***** válasza:
23:39: És szerinted a csapból desztillált víz folyik, ami teljesen mentes mindenféle ásványi anyagtól? Idővel bajod lenne az ozmózisnyomás nevű jelenség miatt...
2010. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A réz nem zöldesre oxidálódik lesz? (patina) Pl a kobaltoxid kék, de az csak nincs benne :O
2010. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Silber ***** válasza:
Vízben oldott Cu-ionok kék színt eredményeznek. Lásd, Cu-Zn +2V esetén.
2010. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!