Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Baj, ha a betadine kékes...

Baj, ha a betadine kékes színűre színezte a papírzsebkendőt?

Figyelt kérdés

Mármint, elméletileg is (kis mennyiségben) kékre kellene színeznie az eredetileg vöröses barna betadine-nak a fehér zsepit. Ha nem töményen ráöntöttem, hanem csak letöröltem a betadine szélét, akkor színezte be...

Lejárt a szavatossága, vagy ez ilyen?


2011. jan. 17. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit látsz, az nem más, mint a keményítő próba. A zsebkendő tartalmaz egy kis keményítőt, ami az elemi jóddal (ami a betadine-ben van) kék színt ad. Csak akkor látod, ha kevés betadine-t és kevés keményítőt adsz, mert különben az egésznek a barna színe elnyomja a kéket, vagy pedog olyan sötét kék lesz, hogy már feketének látod. Próbáld ki akár liszttel vagy nyers krumplival.
2011. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ájhevnó ***** válasza:

Hmm ezen gondolkodtam, hogy hogy dobja, amikor cellulóz lenne nagyrészt a papírzsepi. Ami ugye lemezes felépítésű, és a szerkezete szerint nem igazán dob klatrát jellemzőket.

De akkor a keményítő szennyezés a megoldás:O Hiába no, korán van...

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a zsepiből nem igazán tudsz követekzetni a szavatosságra, arra ott az üveg. Bár a Betadine szerintem épp az, ami 20 év múlva se igazán romlik meg.

2011. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!