Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kezdő csillagkedvelőnek...

Egy kezdő csillagkedvelőnek milyen tipusú és erősségű távcsövet alánlotok? Csak hobbi szinten tartok.

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem mindenki a Newton távcsöveket ajánlotta
2010. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az egyik legprofibbat mondom neked az amatőr kategóriából, a SkyWatcher 80/600 APO-t. Ez refraktor, és a képminősége jobb a newtonokénál. Nincs színi hiba, fényképezésre is nagyon kiváló(talán az egyik legjobb széria), nagyon meg lennél vele elégedve.

[link]

ezek között megtalálod

2010. nov. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyik legprofibbat, és tegyük hamar hozzá, az egyik legdrágábbat :P


Ne hallgass rá, nem véletlen hogy a Newton rendszerűeket ajánlják a hozzáértők. Olcsó és jó minőségűeket tudsz beszerezni. Fotózni úgysem akarsz elsőre, később meg majd meglátod mire szeretnél esetlegesen specializálódni. Amúgy a refraktorok igen is színihibásak, bármennyire is írja az előttem szóló hogy nem. Igaz az APO lencsés rendszereké minimális, de ettől még a refrakció mindig is színihibás marad, amíg a fénytörés hullámhosszfüggő.


Én azt mondom hogy a pénzedtől függően egy 100-200 mm körüli tükrös távcsövet keress. Persze, ha jól el vagy eresztve anyagilag vehetsz APO-t is, de akkor ne add 100 mm alatt ;)


"Egy 8 cm-es apokromát sokkal jobb képet fog adni, mint egy 8 cm akromát (igaz hogy sokkal drágábban), de akkor is csak 8 cm-es. Nem fog 1”-es kettõsõket felbontani és 12 magnitúdós galaxisokat mutatni (ami egy 15 cm-es Newton távcsõnél szinte természetes)...."


Egyébként a linkelt oldal sok jó távcsövet mutat be, hibáikkal előnyeikkel. Én is azt javaslom látogasd meg az oldalt és olvasd el az egészet, ne ragadj le egyetlen terméknél. Ennyit mindenképp érdemes rááldozni, hogy ne csalódás legyen az első észlelésed.


maci

2010. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát maci magyarázd már meg, minek egy amatőrnek, aki csak lehet 1 hónapban 3x néz bele, egy 150-200mm-es tükrős távcső? + egy komoly állvány, EQ3 min, ami többe kerül mint maga a távcső. Nekem aztán mindegy mit vesztek, elmondtam a véleményem.

Csak azt is vegyétek figyelembe, hogy nappali megfigyelés és hordozhatóság terén az én verzióm verhetetlen. Az meg kit izgat, hogy 12 vagy 14magnitúdós galaxisokat lehet vele látni. Tudom, milyen nagy érzés egy ilyen homályfoltot megpillantani. Na annyi. Szal itt amatőr kérdéskörről van szó, a 80/600 abszolúte kezdő távcső jó minőséggel. Szart nem ajánlok, annak nincs értelme.

Gondolom sokkal érdekesebbnek tartja a bolygómegfigyelést vagy hasonló látványosabb dolgokat a kérdező, mint 13-14 magnítudós nyavalyák után kutatni. AZ már nem az amatőr kategória.

2010. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem feltétlenül kell nagy távcső. De ez igaz az APO rekfraktorok esetén is; ugyan minek egy triplet iszonyat drágán kezdésre? Azért azt a mérettartományt írtam mert az általad ajánlott APO árbeli megfelelője tükrösből nagyjából az a méret és az bizony egyszerűen többet tud. És kifelejtetted a kettőscsillagokat, ahol bizony sarkalatos adat a felbontás! Egy szó mint száz elsőre nem vennék 80 mm APO refraktort, és nem is szoktam javasolni (én egyébként 110 mm tükrössel kezdtem). A mechanika meg nem feltétlenül kell legyen azonnal óragépes, mint pl GoTo mechanika, lényegesen olcsóbbak is vannak a piacon ...


Amúgy az én véleményem hogy fel kellene venni amatőrökkel a kapcsolatot, és akár az általuk gyártott tükörből lehetne építeni, vagy meglévő használt műszerek közül válogatni.


pl:


[link]


ez mindössze 40ezer Ft...


vagy:


[link]


igaz hogy 120ezr Ft, de ez egy 250mm távcső !


Szóval találni nagyon jókat, használhatóbbakat, nem kell mindjárt vadonatúj kicsi és drága műszerrel kezdeni ...


maci

2010. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!