Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eljön 2012 ben a világvége?...

Eljön 2012 ben a világvége? Olvastam mindenfélét de leghitelesebbnek a Nibiru történet tűnt.

Figyelt kérdés
[link]
2010. nov. 14. 21:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Azt mondja el valaki mitől lenne világvége 2012-ben? Az ugye már csak 2 év.

Nekiütközik a földnek egy kisbolygó? Már rég látnák, nem csak a kisbolygó kutatók, de akár amatőr csillagászok is.

Megfordulnak a pólusok? Baromság.

Jégkorszak jön? Még nagyobb baromság..

Jönnek a vénusziak, és jajj a földnek? Pfff...

2010. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
91%
A Maják naptára csak 2012ig van írva.Kérdés hogy miért csak eddig?Ha megjósolták a világvégét,akkor miért nem tudták megjósolni a kihalásukat...?
2010. nov. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A maják naptára nem addig volt írva, csupán most következik be a naptáruk alapján az, mint nálunk a 2000. Nem a világvége lesz, hanem az időszámításuk átvált 13.0.0.0.0 vagy mennyire, aztán utána következik a következő nap, csak ebből semmi pánikhangulatot nem lehet csinálni...


Ez olyan, mint amikor 1999-ben kétségbeestünk volna, hogy úristen, vége az 1000-es éveknek, mi lesz most??? Mi lenne, jönnek a 2000-es évek :)

2010. nov. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az úgy volt, hogy a maja csávó, aki írta a naptárat már marhára unta, hogy ezer évekre előre megírja és mikor elszakadt a cérna káromkodott egyet, a naptárt bevágta a sarokba és kiment focizni a haverokkal. Ha tudta volna, hogy ekkora hisztériát okoz biztos írt volna még pár száz évet.
2010. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 dellfil ***** válasza:

Már régen vége a világnak. Megtörtént... csak még nem vettük észre. :D

Hogy mikor volt? A franc se tudja. De tudjátok mit? Engem k@rvára nem is érdekel. Lehet tőlem akár minden nap száz világvége is, ha nem veszem észre. :D

Amúgy meg: Tudjátok már mit tesznek a rézf@szú bagjok? Párszor már leírtam. Most nem teszem. Akit érdekel járjon utána.

Nibiru. Ez egy nagyon túdómányos dolog kéremszépen. Ami ennél túdómányosabb, az már csal, vagy festi magát...


dellfil

2010. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Butaság az egész. Sok kuruzsló legalább megél most valamiből... Jó kis márketing fogás volt/lesz..

Amúgy :D Itt Európa közepén a Kárpát-medencében mi bajunk lehet? Itt se túl meleg, se túl hideg nincs. Nincs tengerünk/óceánunk ami elmoshatna minket. Nincs törésvonal alattunk ami megrongálhatna mindent, nincs vulkánunk nincs semmink és a közvetlen körzetünkben sincs olyan nagy veszélyforrás.

Az Amcsik meg az Angolok jó hogy frászt kapnak egy szökőártól, de nekünk aztán nincs semmi félni valónk ilyen jellegű problémáktól.

Mondjuk egy pólusváltás eléggé durci dolog és bolygót érő változások sem fincsik, de én akkor is amondó vagyok, hogy nem lesz itt semmi világvége. Butaságokat beszélnek. Mondtak valami nagyot amit most nem győznek megcáfolni vagy keresni valami bizonyítékot, hogy mégsem a vakvilágba dumáltak...

2010. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyébként egyszer vége lesz, de előbb csak a földnek, és nem a világnak (univerzumnak), legkorábban pl mikor a napunk vörös óriás lesz (kb 4 milliárd év), és felperzseli a földet.

Azután mai tudásunk szerint az univerzumnak is vége lesz, mert vagy megáll a tágulása, és visszazuhan a kiindulópontba (nagy reccs), vagy úgy felgyorsul, hogy egyszerűen szétszakad.

Hogy mi lesz ezután, azt éppúgy nem tudjuk, mint ahogy azt sem, hogy mi volt az ősrobbanás előtt..

2010. nov. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 22:34 Ezt én is olvastam, de 2112-i dátummal. A hírek szerint a következtetésre jutott tudós nem indokolta hogy számolta ki az új dátumot.


Egyébként: 2013-ban napkitörések, 2019 és 2036 Apofisz, amit még 2012-n kívül mint világvége-gyanús dátum említhetünk. Persze most novemberre jósolta Nostredamus is a világháborút, ahol is Európára vegyi fegyvereket szabadítanak, és mindenki sugárfertőzött lesz.

Mások szerint sok földrengés várható még, egy könyv szerint pedig, amit most olvasok az Ötödik Napot, amiben most járunk a maják hite szerint egy földrengés pusztítja majd el.

Az apokalipszist megelőző tragédiák Bibliában való leírását is néhányan a manapság megtörténő katasztrófákba látják, tehát akár a végítélet is lesújthat ránk. Kis kiegészítés: Isten az özönvíz után azt mondta, többé víz által nem pusztul el a Föld. Következtetés: az égből még hullhat tűz alá.

2010. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!