Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kreacionisták azért védik...

A kreacionisták azért védik olyan fanatikusan a saját elméletüket, mert nagyon jól tudják, hogy hogyha a tudományos evolúciós elmélet az igaz, akkor a halál után nem lesz semmi és az életnek semmi értelme csak az amit kitűzöl magad elé?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 19:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Személy szerint nekem sokkal felszabadítóbb érzés az, hogy azt teszek az életemmel amit akarok, valamint hogy a halálom után egyszerűen ugyanaz lesz, mint mielőtt megszülettem -semmi-
2010. nov. 20. 19:36
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem lehetetlen megmondani, hogy mások miért védik az igazukat, de én nem feltételezek ilyen racionális, véggiggondolt és kisakkozott okokat. (És amúgy sem következik az evolúcióból az, hogy nincs túlvilág, bár én sem hiszek a halál utáni életben.)

Szerintem ez a kérdésed provokáció, semmilyen természettudományos relevanciája nincs (hiszen például semmilyen kísérletet nem lehet végezni a kérdésed eldöntésére), viszont idecsalja a habzószájú valláskárosultakat, és lehet majd anyázni kommentek hosszú során át.

SZerintem ez a kérdésfeltevés nem természettudóshoz méltó.

2010. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
csatlakozom az előzőhöz, de én iróniát gyanítok a kérdésben. A kreacionisták kedvelt szokása, hogy az evolúció híveinek ideológiai elfogultságot tulajdonítanak.
2010. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a gondolatmenetedben óriási lukak tátonganak. Ez a baj, hogy a kreacionistákról TUDJUK, hogy idióták, de "közöttünk" is nagyon sok ilyen barom van. Az evolúció, ami csak a fajok keletkezéséről szól, semmi másról, miért is bizonyítaná, hogy semmi nem lesz a halál után? Darwin, aki az egészet elindította, vallásos ember volt, mint akkoriban MINDENKI. És még utána sokáig az összes tudósnak sikerült összeegyeztetnie a vallást a kutatásaival, mert nem voltak olyan buták, mint te, és megértették, hogy ha egy elmélet szól valamiről, akkor másról nem szól, illetve fordítva.
2010. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit olyan vagy, mint az elkötelezett liberális, aki nem érti, hogy egy apáca hogy lehet egyszerre halálbüntetés - és abortuszellenes.


Te összeraktad a világképedet valahogy, és azt gondolod, hogy hogyha valaki annak egy elemét elfogadja, akkor el kell fogadnia az összes többit is - mert hiszen te a sajátodat koherensnek látod.

Ha van evolúció, akkor a halál után nem lesz semmi. Nem azért, mert egyikből másik következik, hanem mert te mindkettőről meg vagy győződve.

Képzeld, a többiek is ezt mind pont így csinálják, a kreacionisták, az apácák és a liberálisok, és a saját világképét mindenki koherensnek látja - ez azért lehetséges, mert a világ marha bonyolult, egy csomó mindent nem tudunk, csak találgatunk, viszont amit tudunk, már az is túl sok ahhoz, hogy beleférjen egy ember fejébe...

Kérdezd meg _tőlük_, miért védik fanatikusan az elméletüket.

Ugye, te is furának találnál egy olyan kérdést, hogy "az evolucionisták azért védik olyan fanatikusan a saját elméletüket, mert nagyon jól tudják, hogy ha az IT elmélet igaz, akkor nem gonoszkodhatnak csak úgy mert aztán a pokolban végzik"??? Ugye, hogy milyen abszurd? Mert neked, gondolom, koránt sem evidens, hogy hogyha holnap bebizonyítanák, hogy a világot igenis teremtette valaki, akkor az a valaki csakis olyan lehet, amilyennek mondjuk egy darab konkrét keresztény felekezet/szekta leírja, és pláne hogy akkor minden más is igaz lesz, amit azok állítanak.

Most képzeld el ezt fordítva.

Az, hogy van evolúció, nem feltétlenül jelenti azt, hogy annyi az élet, amennyit látsz.

2010. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
78%
Az evolúcióelmélet nem foglalkozik azzal, hogy mi van a halál előtt vagy után. Csupán az élet keletkezését és a fajok fejlődését magyarázza, és annyi tény, hogy az elmélet szerint ehhez nem szükséges Isten vagy túlvilág. De ez az elmélet nem tagadja a létezésüket, csak egyszerűen nem érinti. Mivel Isten és a túlvilág filozófiai, vallási kérdések és természettudományosan nem igazán vizsgálhatóak, bizonyíthatóak vagy tagadhatóak. Mindenki abban hisz, amiben akar, egy tudományos elmélet ebbe nem szól bele.
2010. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!