Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg jobban lehet aludni,...

Tényleg jobban lehet aludni, ha kevesebbet eszek lefekvés előtt?

Figyelt kérdés

Biosz tanárom azt mondta,hogy az ember nagyon sok energiát használ a táplálék megemésztésére,és elég lenne napi 5-6 óra alvás,ha nem ennénk sokat.vagy valami ilyesmit mondott...

Hogy van ez akkor?


2010. nov. 22. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ha teli hassal fekszel le az alvás egyes részeit nem tudod elérni. Mélyalvási fázis, rem fázis (bár a rem fázist még sikerül is, és ilyenkor rémálmai vannak az embernek) Szóval kimerült és fáradt leszel. Lehet magyarázni a sok energiával ami az emésztéshez kell, gyomortáji nyomással, stb stb... de tényleg rosszul alszol tőle.
2010. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát biztos félreértetted, mert ez így marhaság. Hiába használ az emésztés is energiát, álatla nagyságrendekkel többet kap vissza a szervezet, hiszen ezért is csináljuk. Rádásul nincs hivatalos álláspont az optimális alvásidőről, mindenkinek más, változik életkor, tevékenység stb alapján.
2010. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem,köszi a válaszokat!
2010. nov. 23. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak olyan értelemben igaz, hogy hogyha _nagyon_ sokat eszel, annyira sokat, ami már ébren is zavarná a komfortérzetedet, az zavarni fogja a pihentető alvást is. De önmagában a normális, egészséges "mértékű" emésztés nem, sőt, mikor a patkóbeledbe ér a kaja, az olyan hormonális változásokat indít el, amitől álmos leszel - biztos feltűnt már nap közben is...

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy pont ezért sokkal jobban érzem magam, ha nap közben eszek kevesebbet, és este kicsit többet (de természetesen akkor sem rosszullevésig). A "reggelizz úgy mint a király" kezdetű fantasztikus népbölcsesség nekem mindig teljesen tönkrevágja az egész délelőttömet, olyan vagyok egy kiadós reggeli után, mint egy holdkóros.

2010. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
az biztos, hogy ha lefekvés előtt megiszol 3 sört, nagyon jót fogsz aludni
2010. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

11-25 17:03

Az alkoholtól lehet, hogy jobban el tudsz aludni, de az alvás minősége rossz lesz.

2010. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Anyukám is azt mondja, hogyha "rendesen" bevacsorázik, akkor nagyon rosszul alszik. Én viszont többször felébred és fáradtabb vagyok reggel, ha éhesen feküdtem le. Nem hiszem, hogy van erre szabály, tapasztald ki, neked melyik a jobb.
2010. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!