Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Planet X azaz X bolygó kinek...

Planet X azaz X bolygó kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár állitolag közeledik felénk, amit már lehet látni szabad szemmel napkeltekor a Nap mellett közvetlenül ha egy sikságon nézzük.Ti is láttátok?Szerintetek tényleg közeledik vagy ez is csak kitaláció?Sokat lehet róla olvasni viszont nem tudom most mit higyjek.Kiváncsi vagyok ti mit gondoltok.
2010. dec. 9. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a Vénusz, esetleg a Merkúr.
2010. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha látni lehet, akkor közel van, ha a Nap mellett van akkor beljebb van, mint mi. De ha még egy csillagász (olyan igazi) nem szólt róla, akkor valószínűleg nem létezik.
2010. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
2010. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsó által közölt cikkre gondoltam. Szerintem lehet, hogy van "X bolygó", de hogy a kérdező ezt látná napkeltekor az kizárt! És szinte abban is biztos vagyok, hogy ez semmilyen veszélyt nem jelent ránk nézve.
2010. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
Ha létezne ilyen nagyméretű sötét bolygó már rég látnunk kéne, akármilyen sötét a nap akkor is megvilágítja.
2010. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

14:15


Nem kéne látnunk. Két v három éve történt olyan, hogy nem vettek észre egy kisbolygót, ami nagyjából a föld-hold távolságra közelítette meg a Földet, csak néhány nappal az elhaladása után. A cikkben szereplő sötét bolygó 0,3-0,8 fényÉVre van, ami rohadt sok, mi kb 8 fényPERCre vagyunk a naptól, a Pluto 328 fénypercre van, tehát öt és fél óra alatt ér oda a fény, a sötét bolygóra meg legalább 4 hónapot utazik. Elképesztő távolság.


A legközelebbi naprendszeren kívüli bolygó kb10 fényévre van, és azokat a bolygókat jelenleg úgy tudják megfigyelni, hogy amikor a bolygó elhalad a saját csillaga előtt, akkor a csillg általunk észlelt fényereje csökken, és ebből következtetnek a bolygó létére és méretére. Jelenleg nem tudják a csillagászok közvetlenül megfigyelni az ilyen távoli bolygókat. A sötét bolygót pedig nem világítja meg hátulról semmi, felénk pedig nem ver vissza elég fényt, hogy érzékelhessük.


Mindazonáltal nincs bizonyítva 100%-ra a léte, tehát elmélet.

2010. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
Ez is igaz, de akkor is :D 2012.12.21-re jósolják az ütközést, vagy mi a bánat lesz. 2 év alatt nehogy már ne lássuk azt a jupiter nagyságú bolygót.
2010. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

2000-re meg káoszt, apokalipszist meg az ördög földreszállását jósolták. De nem győzködlek tovább


Csak még annyit, hogy annak az égitestnek 2 év alatt alatt 0.3 fényévet kell leküzdeni, akkor azt jeleni, hogy a fénysebesség 0.15-szörös sebességével kellene haladnia. Ami ugye 30,000 km másodpercenként. A föld pályamenti sebessége 30km/s. Na azért ez kicsit erős lenne.

2010. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez az indexes cikk hemzseg nemhogy a tudományosan baromságnak tituálható dolgoktól, hanem még egy laikus számára is annyi fake információt tartalmaz, hogy borzalom.


"Nem kéne látnunk. Két v három éve történt olyan, hogy nem vettek észre egy kisbolygót, ami nagyjából a föld-hold távolságra közelítette meg a Földet,"


Ez egyszerűen hazugság. Semmi hasonló nem történt.

2010. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

nekem pár napja mesélte egy ismerős, hogy ő látott valamit este 2010 nyarán, amikor a Nap nem sütött már, valamit az égen. Azt mondta akkora volt mint a Nap napközben, bolygó nagyságú, tisztán látható...és egy izzó gömböt írt le a srác...mondta is hogy nem mondta senkinek, mert nem is hitték volna el, és kiröhögték volna, bennem viszont megbízott, hogy nem leszek lekezelő, lenéző, tudta, hogy objektívan állok az ilyenekhez...és a vicces, hogy hihető is a dolog, háromszor kérdeztem rá hogy igazat mond e, látszott rajta, hogy nem kamu. vajon mi lehetett az az izzó gömb?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!