Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért az ember az egyetlen...

Miért az ember az egyetlen értelmes lény a Földön?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, hogy az utánunk jövő második legintelligensebb már képes azoknak a dolgoknak a felére se, amikre mi igen... hogy lehet ez?
2010. dec. 9. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondolom szerencse, bár ez nem sokat "segít" a "problémán"...
2010. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Mert két értelmes lény egy élettérben nem életképes. Aki velünk együtt fejlődött azt kiírtottuk. A tengerben éppenséggel kialakulhatott volna civilizált lény, de úgy tűnik, abban a párezer évben pont nem történt ez meg.
2010. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Mert már kiirtottuk azokat akik megközelítettek minket ebben. Gondolok itt pl a neandervölgyire, meg a többi ősemberre. Gondolom ez ilyen, "két dudás nem fér meg egy csárdában" - dolog. Ha már valamelyik faj veszélyt jelent ránk az intelligenciájával, akkor azt kiírtjuk. Az intelligens fajokat könnyebb kiirtani, mert valamilyen szinten le kell telepedniük, tovább kell adniuk a tudást, satöbbi. Egy tigris, vagy medve például elvan magának, túlél egyedül, hamar ráérez ösztönösen mindenre, amit tudnia kell. Meg csak akkor támad, ha az útjába kerülsz. Egy intelligens fajt sokkal nagyobb ellenségnek tekintünk, sokkal könnyebben levadászhatjuk őket, és durván csökkenthetjük a túlélési esélyeiket, ha kinyírjuk a legjobb harcosaikat, vagy a tanítóikat. De persze irtottunk ki mi nem-intelligens fajokat is rengeteget.
2010. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért?

Az ember az egyetlen értelmes lény a Földön?

2010. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen.
2010. dec. 9. 20:27
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Erre több válaszo is van, remélem valamelyik tetszeni fog. :)


1. Az értelmesség nem egzakt fogalom.. persze elég egyértelmű, hogy mi vagyunk a legintelligensebb faj, ez nem is kétséges, de a delfinekről nagyon keveset, a madarakról pedig kb. semmit nem tudunk, pedig egyes papagáj fajok pl. nagyon-nagyon értelmesek.

Olvasgass a témában (ha eddig nem tetted meg) és meglepő dolgokat fogsz találni.


2. Az intelligencia egy idő után "önmagát generálja", miután eljutottunk egy bizonyos szintre, amikor eszközöket kezdtünk használni és már úgy-ahogy komunikáltunk egymással, akkor rohamosan kezdett fejlődni az agyunk, hiszen onnantól a gének továbbadásában már fontos volt az intelligencia.


Értsd: ha már megtanultunk szakócát csinálni, akkor már van szerepe annak, hogy az egyik csak idiótán ütöget egy követ, a másik meg tudja hogyan kell hegyet csinálni.


És onnantól kezdve, hogy a kommunikáció is elért egy bizonyos szintet (utódoknak is elkezdtük átadni a taasztalatokat) onnantól egy - addigi evolúcióhoz képest - hihetetlenül gyors folyamat indult be... így gyorsan leelőztük a többieket akik azt a bizonyos szintet nem érték el...

2010. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
ez egy jó kérdés, mert ha így vesszük, minden élőlény lehet értelmes, csak az ember nem érti meg
2010. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Elég sok értelmes lény létezik!

Majmok, elefántok, delfinek, papagájok... ezek a legértelmesebbek rajtunk kívül. Vannak még mások is, amelyekben van valami értelem.

A legértelmesebb közülük egy 4 éves embergyereknek felel meg. Szerinted 4 évesen az ember még nem értelmes???


Az agy kifejlesztése és fenntartása nagyon anyagigényes és sok energiába kerül - nagyon nehezen indul el a fejlődés, mert csak később éri meg igazán.

2010. dec. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy mikor elkezdtünk tüzet használni, és az ételeinket sütni-főzni akkor ugrott nagyot az intelligenciánk. Mert az étel rostjai jóval könnyebben emészthetőek így, és a gyomor felszabadult energia kapacitását az agy használta fel.


Talán van benne igazság..

2010. dec. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizonyára nem véletlen, hogy ilyen méreteket ölt a mi elménk...valószínűleg azért is van lehetőségünk gondolatainkkal alkotni, keresni, hogy megleljük és létrehozzuk azt magunkban, amiről valójában az élet szól, hogy megértsük a valót...hogy rendeltetés szerűen álljunk a természethez, mert most nem igazán ezt tesszük. nekünk megadatott a lehetőség, hogy döntéseket hozzunk szabad akaratunkból, ugye bármikor dönthetünk másként az x cselekedeteknél, látjuk tetteink közti összefüggéseket, tudunk viszonyítani, pontosabban csak az van számunkra, még a tudományban is, mint mérőeszköz. szóval azért lett ilyen az ember, hogy megértse az élet igazságát...ez is egy evolúciós szint, mert igazából nem csak anyagi evolúció van, hanem szellemi is...sőt ez utóbbi a mérvadó, mivel minden cselekményünk a tudatunkból indul, és minden infó oda jut be, és az ember van most olyan szinten, hogy ezeket a dolgokat megértse, és nekiálljon továbbfejlődni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!