Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől alakul ki a situs...

Mitől alakul ki a situs inversus totalis?

Figyelt kérdés
Mi okozza ezt az anatómiai eltérést? Esetleg öröklődésre hajlamos?
2010. dec. 15. 13:13
 1/8 anonim válasza:
0%
Mégis mit gondolsz, kik vannak ezen az oldalon?? A többség 13-17 éves kisdiákok akik azt hiszik, hogy ők körülöttük forog a világ. Szerintem itt nem kapsz választ de azért kíváncsi vagyok.
2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért már kaptam elég értelmes válaszokat is olyan kérdésekre amiről mondjuk kisdiákoknak fogalma sincsen. Egy próbát megér!
2010. dec. 15. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
autoszomális recesszív öröklődésű ha jól emlékszem
2010. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A Situs inversus totalis örökletes állapot, amely a belső szervek fordított (tükrözött) állásában nyilvánul meg. Örökletes, kialakulásának az esélye 1 a 10000-hez. Egy nem érintett hordozó anya és nem érintett hordozó apának 1 a 4-hez az esélye, hogy Situs inversus totalis utódot hozzon létre, 2 a 4-hez, hogy szintén nem érintett hordozó utódot és 1 a 4-hez hogy teljesen egészséges utódot.
2011. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

A Situs Inversus Totalis, egy születési rendellenesség.


Kialakulásának oka:

Az anyaméhben lévő petesejt ketté válik és így egypetéjű ikrek alakulnak ki. Viszont az egyik ikernek a DNS spirálja "meghibásodik" és fordított irányúvá válik. Ennek következményében a belső szervek, a táplálékfeldolgozás, és sok más dolog rendellenes állapotot vesz fel.


Ezen ikrek közül csak a "hibás" DNS-el rendelkező iker születik meg minden alkalommal, mivel a hibás tápanyag-feldolgozás miatt, körülbelül 3x akkora tápanyagigénye van, így elszívja a tápanyagot a másik ikertől, és az még a kezdeti fázisban életképtelenné válik, és "elfonnyad".


A situs inversus(magyarul "fordítottság")-nak két változata lehet. A totalis(teljes) és a sima. Totalis esetén minden páratlan szerv a másik oldalt, és minden páros szerv is helyet cserél a vele "szembe" lévővel.


Előfordulási aránya:

Situs inversus: 500.000-1.000.000 között 1.

Situs inversus totalis: Körülbelül 1.000.000, 1 ilyen ember születik.


Magyarországon a tudomásom szerint, rajtam kívül még 6-7 ilyen ember éli a mindennapi életét.


Életbeli hatásai:

Kifejezett problémát a mindennapi életben nem jelent.

Többet kell táplálkoznunk, kb 3x-os mennyiségű ételt kell elfogyasztanunk ahhoz, hogy ugyanannyi tápanyagot juttassunk a szervezetünkbe mint egy átlagos ember.

Ez mindannyiunknál így van.


Sajnos a többiekkel még nem sikerült felvennem a kapcsolatot, de ami nálam még plusz problémát(ez lehet egyedi, de lehet, hogy a többieknek is megvan ez).

Nincs ízületi nedv termelését szolgáló mirigyem, így az ízületeim 22 éves létemre, olyan 30 körüliek.



Remélem segíthettem válaszommal.

Üdvözlettel, egy Pécsi lakos.

2014. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is így születtem, kiskoromban egy ultrahangos vizsgálaton tűnt fel a vizsgáló orvsonak hogy situs inversus tolatis-om van, és dextrocardia-m. De ettől független egészséges vagyok mint a makk :). 20/F
2017. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is situs inversusom van. Ha van is egészségügyi problémám, az nem emiatt van. És bár szeretek enni, ennem sem kell többet mint másnak, sőt.
2019. aug. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Edesanyamnak van Situs inversus totalis..szoval teljes tükörkepben vannak a belsö szervek.. 73eves

A csaladban nem öröklödött tovabb meg eddig.

2022. jan. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!