Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért szoktunk ásítani, ha...

Miért szoktunk ásítani, ha meglátunk egy ásító embert? Vagy ez nem jellemző sok emberre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt erre egyszer egy kísérlet is. Azt ugyan nem tudom már, hogy min alapul a dolog, de a kísérlet azt igazolta, hogy ha az ember ásít a másik előtt, de még akkor is, ha csak beszél az ásításról, a másiknak kényszerűen ásítania kell.
2010. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi egyszer ki is próbáltuk,Direkt ásítással,beigazolódott!Tényleg így van.De hogy miért?Azt nem tudom.
2010. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

ez egyszerű.. ha látod, hogy ásít a közeledben egy ember, akkor ugyebár amit látsz az eljut az agyadig és onnan kezdve ösztönösen beindulnak nálad is a dolgok..:)

(volt egy ezen alapuló kérdés még itt: Miért kell pisilnünk, ha meglátjuk vagy beszélünk a WC-ről?)-ugyanezt válaszoltam:P

2010. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam ezt a kérdést és ásítanom kellett. Beszarás, de ez komoly.
2010. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

LOL, nekem is ásítanom kellett, most, hogy elolvastam :D

A kutatások szerint amúgy az empátia és a társadalmi kötődés jele.

[link]

2010. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyasmin alapuló reflex, mint a szexuális felizgulás
2010. dec. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én meg amíg olvastam a fentebb linkelt szöveget, azalatt többször ásítottam a kép miatt. Ez nagyon durva :D
2010. dec. 27. 21:26
 8/11 blex válasza:
én két szót hallottam már rá. légszomj és tükörreflex. de egyiket se vágom nagyon :D
2010. dec. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
mi ezzel szórakoztunk régen. kamu ásítás a másikkal szemben és mi meg lefényképeztük :D ez talán olyan lehet minthogy a nők menstruációja összehangolódik ha sokat vannak együtt. van egy olyan idióta elméletem, hogy a közelben lévő agyak csatlakoznak egymáshoz és küldhetnek vészjeleket a másiknak.
2010. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt tesztelték a Mythbusterben is, ahol végeredményként az jött ki, hogy nem "ragályos" az ásítás.

Pedig én is ásítottam erre a kérdésre egyet :P, szóval biztos van benne valami.

2010. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!