Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kutatóorvosra vagy a biológu...

A kutatóorvosra vagy a biológusra jellemző inkább, hogy betegségek ellenszereit kutatja? (pl. AIDS)

Figyelt kérdés
TUDOM,hogy ilyen foglalkozás nincs,hogy biológus,de nem akartam odaírni,hogy immunbiológus/mikrobiológus/akármi ami ezekre jellemző lehet.
2011. okt. 13. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs értelme a kérdésednek. Egy ilyen projektben számos ember dolgozik, az pedig nem számít, hogy papíron ők mik. Tanulmányaik során ráspecializálódtak arra a területre, ugyanazt tudják.
2011. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja,én azthittem hogy vannak ilyen kutatólaborok és oda ilyen meg ilyen végzettséggel vesznek fel embereket.
2011. okt. 13. 13:19
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. okt. 13. 13:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm orvosként csinálja ezt.

De szerintem is többféle végzettséggel lehet ilyen laborba bekerülni.

2011. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs biológus? Átvertek két diplomával?! Visszaviszem, hé! :) (Van biológus. A specializált szakterület NEM bocsát ki külön diplomát. Okleveles biológusként végzel.)


Mindkettő. Ahogy mondták, van kutatólabor ami az adott ologgal foglalkozik, és oda mind orvosi, mint biolúgusi irányból (és még sok más oldalól: vegyész, fizikus, anyagtudomány, gyógyszerész stb.) be lehet kerülni. Ha tudod azt, amit tudnod kell, felvesznek, ha nem, ennyi volt.

Mindkét diplomával lehet betegségek ellenszerét kutatni, sőt, külön kutatóorvosi és biológusi laborcsoportok is vannak az elterjedtebb betegségek témakörében. Olyan, hogí én most az AIDS ellenszerét kutaom, jószerével nincs, olyn van, hpgy az AIDS bizonyos aspektusával foglalkozom, aminek orvosbiológiai relevanciája is van. Pl. a terjedését akadályozza egy fehérje, és ezt kutatják, hogyan teszi, mikét lehet szintetizálni, beadni, hatásos-e stb.

2011. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orvos és a biológus mellett még meg lehet említeni a gyógyszerészt is. Szerintem nekik is van közük hozzá:)
2011. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!