Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A bolygók értelmetlenül...

A bolygók értelmetlenül keringenek a Naprendszer körül?

Figyelt kérdés

A minap néztem egy dokumentumfilmet au Univerzumról (nagyon érdekel ez a téma, sokat gondolkodok rajta)

és mindig sokkol, h a semmiben lógunk :)

A lényeg a kérdésemben,h mikor látom a dokfilmben,h kering a bolygó a Napja körül, mindig arra gondolok,h most ennek mi értelme van? Csak fizika az egész, törvény, ennek így kell lennie? A bolygók a Nap melléktermékei?

Valaki elmagyarázná,h hogyan és miért müködik ez? Vélemények? ( remélem megértettétek amit szeretnék tudni :)

Köszi a válaszokat!

L


2010. dec. 30. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a téma, akkor miért néhány mondatos választ vársz itt, ahelyett, hogy olvasnál?
2010. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A Naprendszer egy rendszer! Abban pedig törvényszerűségek müködnek azért állt öszze rendszerré! A fizikai kémiai törvények működnek különben se Kepler se Newton ne tudott volna törvényszerűségeket megállapítani amik akkor és most is érvényesek.Természetesen egy rendszer se örökéletű a Nap energája is elfogy egyszer mert kisugározza ekkor a naprendszerünk szétesik. Tőlünk távolabb vannak is ilyen születő vagy épp szétesett rendszerek.
2010. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Miért kellene, hogy értelme legyen?
2010. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

én annyi tudok, a napnak van a legnagyobb vonzása, és minden úgy kering, hogy egyre közelebb a naphoz

pár billó a végtelenediken (- én saccom) év múlva minden belesül a napba

2010. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bolygók értelmetlenül keringenek, mivel nincs értelmük.

Annyi értelme van az egész keringésnek, hogy ma jó ebédet fogok enni, és ha a bolygók nem keringenének, akkor ezt nem tehetném, és kávét sem ihatnék utána.

Igazából a kérdésedben kevesebb értelmet látok, mint a bolygók keringésében. Milyen jellegű válaszokat szeretnél kapni? Mire vagy kíváncsi? Hogy működik-e a fizika akkor is, ha te nem érted, miért?

2010. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pff lehet,h olyat kérdeztem aminek semmi értelme....

bocsánat, vszínüleg nem kapok soha választ erre mint ahogy sokmindenre sem. Szoktam olvasni is erről, csak kiváncsi voltam,h ti hogy látjátok.

2010. dec. 30. 11:21
 7/14 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Ha az egyik bolygó gondolna egyet, és kilépne a rendszerből, lenne itt olyan világ, hogy ihaj.
2010. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a téma, ajánlom figyelmedbe a következő áttanulmányozását:

[link]

2010. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a nagy méretű tárgyak vonzzák egymást, mint két mágnes, ezt a jenelséget úgy hívják, hogy gravitáció.
2010. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, és a válaszokat!
2010. dec. 30. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!