Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Naprendszer bolygói miért...

A Naprendszer bolygói miért távolodnak a Naptól?

Figyelt kérdés
És ennek ellenére pl az Io miért közeledik a Jupiterhez?
2010. júl. 27. 16:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért, távolodnak?! :D
2010. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon lassan de távolodnak, ráadásul a Hold is évente kb 1 centit távolodik a Földtől és kb 1 milliárd év múlva letér a Föld körüli pályáról. :P
2010. júl. 27. 17:03
 3/19 anonim ***** válasza:
gondolj bele, az egész világegyetem tágul, így ez még egy normális reakció is. Ráadásul a pályák, amiket a bolygók járnak be, nem szabályos kör/ovális alakú, hanem spirál, mert a végső céljuk az ütközés lenne a gravitáció törvényei szerint, de mivel a hatás olykor más bolygóké is (pl. a Holdra hat a nap gravitációja is), ezért ez a spirál pálya torzul.
2010. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
4-5 milliárd év múlva tér le.
2010. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom a távolodást az árapályhatás okozza, csak azt nem értem h az Iora miért fordítva hat.

(Tehát ennek semmi köze az Univerzum tágulásához)

2010. júl. 27. 17:17
 6/19 anonim ***** válasza:

4-5 milliárd év múlva már oly mindegy lesz.


Amúgy azért, mert nem az UFO-k vagy Isten teremtette a dolgokat, hanem kialakultak, tehát nem arra lett tervezve, hogy az idők végezetéig keringjen, hanem csak lett, és mint ilyen, nem tökéletes, nem célja a keringés, hanem csak állapota, ami változhat.

2010. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Leht h mindegy lesz de az ember ugyebár kíváncsi. :P

Ráadásul az Io-t "csak" pár millió év múlva szedi szét a Jupiter árapályhatása.

2010. júl. 27. 17:25
 8/19 anonim ***** válasza:

Elég rosszul tudod. A Hold nem fog elszakadni a Földtől, csak egy távolabbi pályán áll be.


Arról, hogy a bolygók távolodnak a naptól, még nem hallottam, de a gugli se dobott ki semmit róla. Nem ártott volna egy link vagy valami.


Az Io azért közeledik a Jupiterhez, mert túl közeli pályára állt be, és túl kicsi a sebessége ahhoz, hogy pályán maradhasson. Egyszer majd darabokra törik, és létrehoz egy gyűrűt a Jupiter körül.

A Mars egyik "holdja", nem emlékszem, hogy melyik, is ugyan ezt teszi. Előbb utóbb be fog csapódni az anyabolygójába.

2010. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Régebben olvastam több helyen, de most nem találtam róla semmit ezért írtam ki a kérdést hátha más tudja.

---------

Mi számít túl kicsi pályának?

Van erre hasonló összefüggés mint a Roche határ?

2010. júl. 27. 18:51
 10/19 A kérdező kommentje:
A bolygók ugyanazért távolodnak a Naptól mint a Hold a Földtől: az árapályhatás miatt.
2010. júl. 27. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!