Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elromlott teherautó impulzu...

Az elromlott teherautó impulzusát 5×10^4 kg×m/s-mal változtatta meg egyenletesen egy vontató. Mennyi ideig tartott az impulzusváltozás, ha a vontató 5×10^3 N állandó erővel gyorsította a teherautót?

Figyelt kérdés
Hogyan álljak neki? Azt tudom h az impulzus= m * v, és az impulzus deriváltja az erő. p'=F Meg h inerciarendszerben az impulzus időben állandó...
2011. jan. 3. 11:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Sztem rájöttem, nekem 10 sec. jött ki, de jó lenne tudni h jólett-e :D szal előre is köszönöm a válaszokat. :)
2011. jan. 3. 11:32
 2/2 Sajtoskifli ***** válasza:
Az erő definíciója az egységnyi idő alatt impulzusváltozá, tehát F=I/t. Elosztod I-vel, és tényleg 10 sec jön ki
2011. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!