Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakulhatott ki az...

Hogyan alakulhatott ki az élettelenből (szaporodásra képes! ) élő? Tud erre valaki tudományos modellt mutatni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
0%
Úgy h Isten gondolt egyet és megteremtette.
2011. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 A kérdező kommentje:
Már azt is elég nehéz elhinni, hogy néhány vegyület egyszer csak összeáll, majd magától létrejön egy élőlény. De ha még létre is jönne, vajon mekkora annak az esélye, hogy az szaporodni fog tudni? Mert ugyebár egyből ilyennek kellett volna létrejönnie. Szerintem ez tudományosan(!!!) képtelenség! Aki mégis ebben hisz, hogy ez történt, tudna rá egy működő elméleti modellt mutatni?
2011. jan. 5. 11:17
 3/118 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez tudományosan(!!!) képtelenség! "


És az hogy valaki intett egyet és egy egész ember csak úgy lett az mi? Miért van az embernek úszóhártya maradvány az ujjai között ha ősei nem a vízből jöttek? Miért van az embernek farokcsontja ha ősei között nem voltak farokkal rendelkezők? Meg kellene dolgokat tanulni és megérteni ahhoz hogy a tudományról ilyet mondj! A számítógépedet se az atyaúristen teremtette! Leírták világosan hogy a föld bizonyos időszakában olyan légköri viszonyok voltak ahol az elemek katalitikus reakcióba léptek egymással! Az élő szervezeteket ugyanazok az elemek alkotják mint a nem élőt! Az hogy te nem fogsz fel valamit az nem azt jelenti hogy nincs vagy nem úgy van!

2011. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer csak összeáll, majd magától létrejön egy élőlény. "


Eleve az alapfelfogásoddal van baj! Senki ilyet nem mondott! A fokozatos fejlődést tanítják minden iskolában legalábbis amit iskolának lehet nevezni. A számítógépet se csak úgy egyszer összerakta valaki hanem fokozatosan fejlesztették amíg lehetővé vált a fejlődés fokai után a megépítése.

2011. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 A kérdező kommentje:

"Leírták világosan hogy a föld bizonyos időszakában olyan légköri viszonyok voltak ahol az elemek katalitikus reakcióba léptek egymással! Az élő szervezeteket ugyanazok az elemek alkotják mint a nem élőt!"


Ez ugyanolyan tudománytalan, mint, ahogyan te tudománytalannak tartod bármelyik vallást.

2011. jan. 5. 11:46
 6/118 anonim ***** válasza:

Előbb voltak önmaguk reprodukciójára képes molekulák, mint élő szervezetek.


Ajánlom nézz utána a prebiotikus replikációnak és a Miller-Urey kísérletnek.


"Már azt is elég nehéz elhinni, hogy néhány vegyület egyszer csak összeáll, majd magától létrejön egy élőlény."


De az tök hihető, hogy valaki (nevezzük például Istennek) nagy örökkévalóságában egyszer csak úgy dönt, hogy na én akkor teremtek egy világot és megtöltöm élettel.


"Ez ugyanolyan tudománytalan, mint, ahogyan te tudománytalannak tartod bármelyik vallást."


Nyilván ezt indokolni is tudod.

2011. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 A kérdező kommentje:

Fokozatos fejlődés?


Hogyan jön létre fokozatos fejlődéssel a szaporodás képessége? Tudományos elméleti modellt mutass erre!

2011. jan. 5. 11:49
 8/118 A kérdező kommentje:

"Már azt is elég nehéz elhinni, hogy néhány vegyület egyszer csak összeáll, majd magától létrejön egy élőlény."


"De az tök hihető, hogy valaki (nevezzük például Istennek) nagy örökkévalóságában egyszer csak úgy dönt, hogy na én akkor teremtek egy világot és megtöltöm élettel."


Ugyanolyan hit mind a kettő.

2011. jan. 5. 11:51
 9/118 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanolyan hit mind a kettő."


Ha utána néztél volna csak annak a két dolognak, amit mutattam neked, már tudnád, hogy alaptalanul állítod ezt. Többet törni nem fogom magam, mert felesleges, mert téged nem érdekelnek a magyarázatok, te nem azért jöttél ide és tetted fel a kérdést, hogy választ kapj, hanem hogy kotekedj, és ez az eddigi kommentjeidből nyilvánvaló.

2011. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 A kérdező kommentje:
Utánanézek annak, amit küldtél, de amit elkezdtem olvasni (wikipédián) az egy szép mesének tűnik tudományos ruhába öltöztetve.
2011. jan. 5. 12:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!