Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A felnőttek hallása tényleg...

A felnőttek hallása tényleg rosszabb?

Figyelt kérdés

Van egy sipoló, ami a kutyákat idegesíti, és esetleg nem az ablak alatt fognak ugatni hajnalban, mert a hang idegesíti őket. ezt a hangot a szüleim nem hallják, (a hallásuk egyébként tökéletes, néha még túl jó is :S )viszon a hugom,és én igen, és minket is, meg a kutyákat is baromira zavar. Mitől lehet ez, hogy az idősebbek ezt nem hallják?

18


2011. jan. 6. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit használsz, az kopik. Ennek mintájára a hallás is romlik az idő előrehaladtával.
2011. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A magas frekvenciatartományokat a kor előrehaladtával kevésbé halljuk: fiatalon 20-20000Hz-ig érzékeljük a hangokat, viszont öregkorunkra a felső határ akár 6000Hz alá csökkenhet.
2011. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kiskoromban én is csodálkoztam, hogy bizonyos éles, sípoló hangokat anyumék nem hallották. Ma pedig már én csodálkozok 31 évesen, amikor magyarázzák nekem, hogy sípol és hallatszik, nekem meg fogalmam nincs, miről beszélnek.:))
2011. jan. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen. először a magas hangokat nem hallja az ember. ez valószínűleg minden más érzékszervvel így van, pl. ízlelésnél is, csak az szubjektívebb dolog. lehet, hogy ezért nem szeretnek a kisgyerekek sok ételt, mert túl fűszeres nekik.
2011. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!