Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki nekem értelmez...

Segítene valaki nekem értelmezni ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

"Homogén anyagból készített 9 cm sugarú tárcsához úgy erősítenek egy ugyanolyan lemezből készített 4,5 cm sugarú körlapot, hogy annak kerülete érinti az első tárcsa kerületét. Hol lesz az így kialakított rendszer tömegközéppontja?"


Sajnos nem igazán tudom elképzelni pontosan a feladatot, tulajdonképpen azzal sem vagyok tökéletesen tisztában, hogy mi az a tárcsa (azt tudom, hogy kör alakú)... Tudna valaki ebben segíteni? (Bocsi, de nem szeretnék lehurrogva lenni...)


2011. jan. 9. 16:19
 1/2 Silber ***** válasza:
48%
2011. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a link. A másik megoldás pedig az, amikor a d-átmérőjű kör a D-átmérőjű körön belül van.
2011. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!