Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen színű lehet az infravör...

Milyen színű lehet az infravörös, és az ultraibolya fény?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy néhány évtizeden belül sikerül kiterjesztenünk a szemünk érzékelési spektrumát.

Milyenek lennének szerinted az új szinek?


2011. jan. 13. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A "tegyük fel hogy" kérdésre mindig az a válasz, hogy attól függ, pontosan mit teszünk fel. Ha például feltesszük, hogy kifejlesztünk egy olyan gépet/módszert, amitől az UV-t lilának látjuk, akkor lilának fogjuk látni. Ha olyan valamit fejlesztünk, amitől az UV-t zöldes sárgának látjuk, akkor az a válasz, hogy zöldes sárgának fogjuk látni. Mivel ez a dolog még nincs kifejlesztve, így nem lehet tudni, hogy milyen lesz.
2011. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem gépre gondoltam, hanem például mesterséges evolúcióra.

A kérdésben pedig ott van, hogy szerinted. Azt azért raktam oda, mert tudom, hogy nem lehet megmondani, de érdekel ki mit tippel, milyennek képzeli el.

2011. jan. 13. 22:26
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy szivárványt, ami egyik szélén vörös, azon túl folytasd a "szinezést" egyelőre képzeletedben, az az infravörös.

Ugyanígy a túloldalon, az az ultraibolya.

Edzzél, hátha tovább jutsz, mint az átlag..

2011. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk én arra gondolok, hogy a szem/agy úgy alkalmaszkodik majd, hogy pl az ultraibolya lesz kék az infravörös meg vörös, tehát a nagyobb spektrumon elnyújtja a színskálát.
2011. jan. 13. 22:33
 5/21 anonim ***** válasza:

fogj meg egy taviranyitot es nyomkodas kozben figyeld a kis ledet az elejen. nemlatsz semmit...


most most egy digitalis fenykepezon, vagy kameran, vagy balmilyen digitalis kijelzon nezd azt a kis ledet. mily meglepo villog, mint a kisangyal.


ez nem tudom milyen feny, de olyan vilagoskek szerunek tunik.

2011. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csak hogy az a fény, már nem az eredeti fény.
2011. jan. 13. 22:41
 7/21 anonim ***** válasza:
Senki se tudja, értelmetlen kérdés. Pont azért nem tudjuk, mert a szemünk alkalmatlan rá. Nincs mihez viszonyítani.
2011. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Attól, hogy egy kérdésre nem létezik tökéletes válasz, a kérdés maga még nem biztos, hogy értelmetlen.
2011. jan. 13. 22:47
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon sok minden volt anno, amit nem tudtak mihez viszonyítani, mégis elég sokszor hibáztak rá az emberek.(és még töbször tévedtek)
2011. jan. 13. 22:49
 10/21 anonim ***** válasza:
mi nem fogjuk látni. Nagyon nagy tartomány az IR, 1mm-ig terjed, ami nanométeres léptékekben óriási. Mi az elektromágneses spektrumból alig látunk valamit. Az UV meg roncsol.
2011. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!