Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ilyesformán el...

Szerintetek ilyesformán el lehetne érni a halhatatlanságot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy már nagyon öreg vagy, mondjuk hogy halálos beteg. Adva lenne egy módszer, aminek révén sikerülne valahogy kinyerni az idegsejtjeidben (ill. az azok közötti szinapszisokban) tárolt összes információt mindenestül, az egész "lényedet", az emlékeket, stb., tehát mindent, ami az "éned" kialakításában szerepet játszik. Ezután (vagyis még ezelőtt) klónoztatnád saját magadat (tegyük fel, hogy a klónt gyorsított növekedésre lehetne rábírni, persze ezalatt végig öntudatlan maradna, mondjuk végig valamilyen mesterséges méhben fejlődne). Tehát lenne egy kifejlett klónod (mondjuk a 18-20. életévében), amibe át tudnád tölteni az agyadból "lementett" összes információt. Majd kérnéd, hogy altassanak el, és miután meghaltál "ébresszék fel" a klónod.


A kérdéseim a következők.


Ez esetben az a klón mindenestül te lennél? Olyan érzés volna, mintha csak kihagyott volna az agyad arra az időre, amíg te magad meghaltál és a klón öntudatára ébredt? Vagy az szimplán így is csak egy másolat volna (a tested és az elméd másolata), és ettől te még ugyanúgy halott lennél, tudatostul mindenestül?


Ha ezt újra és újra meg tudnád csinálni, akkor az egyenértékű volna a halhatatlansággal?


Szerintetek megvalósítható lenne ez valamikor a jövőben?


2011. jan. 18. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bár úgy tűnne,mintha teljes lenne az azonosság,az mégsem te lennél.És igen,a jövőben valószínűleg erre is képesek leszünk,mert a tudomány fejlődik az egónkkal együtt.
2011. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Minden megvalósítható és ez halhatatlanság lenne.

DE

akarsz halhatatlan lenni? Nagyanyám aki boldogan él de 86 éves már minden vele egykorut, söt fiatalabbakat is elveszített. szivesen meghalna már, habár szivesen él is még.


Ha halhatatlanság lenne akkor nem születhetnének gyermekek. mi lenne a társadalommal gyerekek nélkül? mindig csak ugyan azok az emberek élnének a földön. A természet arra talált ki minket hogy szaporodjunk ez álltal lesz szines a világ. Az életünk gyerekek nélkül üres lenne. Az emberiségnek és az állatoknak is szükségük van az utódokra.

2011. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésekre mindig ugyanazt válaszolom. Ha egy kérdés az, hogy "tegyük fel, hogy", akkor a válasz attól függ, mit tettünkfel. Például:


"Tegyük fel, hogy leteznek sárkányok. Tudnak tüzet okádani?"


Hát ha olyan sárkányt tesünk fel, ami tud, akkor igen, ha olyat, ami nem, akkor nem.


"Tegyük fel, hogy egy embert fel tudunk nevelni egy mesterséges gépben. Lesznek emlékei?"


Ha olyan a gép, ami ad neki emléket, akkor lesznek. Ha olyan, ami nem ad, akkor nem tudjuk, hogy mi lesz, mert ilyen kísérletet senki nem csinált.


Szóval érted a problémát. Annyi dolgot teszel fel a kérdésedben, ami önmagában lehetetlen, hogy a válasz bármi lehet. (Kezdve azon, hogy egy klón neuronmintázata nem ugyanaz, mint a donoré, de nyilván feltesszük, hogy ezt valahogy megoldjuk...)

2011. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Ha altatás (vagy még inkább: halál) előtt vennék le az emlékeket, akkor egy új személy(iség) jönne létre abból, akit beletöltöttek a testbe, mert neked, még ha tudattalanul is, de lennének új emlékeid, amik nem kerülnek át; így nem te élnél tovább, hanem az altatás előtti éned.


Mellesleg régen én is gondolkodtam már ugyanezen. A másik kedvenc témám pedig a tudat bedigitalizálása; lehetséges-e, belemennél-e, satöbbi. (lehet, ki is kéne tenni kérdésnek :P)

2011. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ugye a kedvenc filmed a 6. napon Schwarzeneggerrel?


Nem hiszem, hogy a jövőben megvalósítható volna. Legalábbis a belátható jövőben biztosan nem.


Ha viszont mégis, akkor szerint ugyan úgy önmagadnak éreznéd magad, mint az eredeti testedben, gondolom mintha kómából ébredtél volna. Egyébként a végtelenségig a test újraklónozását sem lehet ismételni.


Persze ezek akkor állnak, ha a klón minősége elégséges ahhoz, hogy képes legyen évtizedeket élni mindenféle kín nélkül.

Ahogy én tudom, jelenleg a talomérák körül nincs minden rendben, ami nagyban lerövidíti a klón élettartamát és rontja életminőségét. Plusz ugye nem tudunk gyorsított öregedést generálni.

2011. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: "akarsz halhatatlan lenni?"


Mindennél jobban. Már most megőrjít a tudat, hogy ha nagyon szerencsés vagyok, akkor is maximum 90-100 évig élhetek, de ha kevésbé, akkor átlagosan is csak 60-65 évig.


Igazából engem (kutatóként) leginkább a tudományos vágy hajt a halhatatlanság felé, látni akarnám mire jut az emberiség, hová fejlődik a technika, meg szeretném érni azt az időszakot, amikor az űrben utazgatunk, más bolygókra telepszünk, új életformák egész garmadáját fedezzük fel, stb. Az a tudat, hogy tudom, hogy mindezt én már nem érem meg (talán már a Marsra utazást sem), kiakaszt.

2011. jan. 18. 16:31
 7/17 A kérdező kommentje:

aszinkronforgogep: "Ugye a kedvenc filmed a 6. napon Schwarzeneggerrel?"


Nem. :) Egyszer láttam ugyan, de már fel sem tudom idézni, csak annyit, hogy Schwarzit klónozzák benne. :)


De mondok neked olyan filmet, ami ellenben kiakaszt. A 200 éves ember. A hülye robotja örökké élhetett volna, erre az emberi létet, a halandóságot választotta. Én ha tehetném ennek a procedúrának a fordítottját is bevállalnám. :)

2011. jan. 18. 16:35
 8/17 ToXeN ***** válasza:
Az Asgardok is ezt csinálták a Csillagkapuban, de mivel másolatok másolatai voltak, kihaltak... :)
2011. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudod mekkora mennyiseg lenne akar egy eger osszes sejtjenek az adatait eltarolni?
2011. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Eggyel előbbi válaszoltó:


Jó, akkor mondjuk, hogy eltárolnák az eredeti halott testemet, és az újabb klónokat mindig az eredeti DNS alapján "készítenék". :)

2011. jan. 18. 17:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!