Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ilyesformán el...

Szerintetek ilyesformán el lehetne érni a halhatatlanságot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy már nagyon öreg vagy, mondjuk hogy halálos beteg. Adva lenne egy módszer, aminek révén sikerülne valahogy kinyerni az idegsejtjeidben (ill. az azok közötti szinapszisokban) tárolt összes információt mindenestül, az egész "lényedet", az emlékeket, stb., tehát mindent, ami az "éned" kialakításában szerepet játszik. Ezután (vagyis még ezelőtt) klónoztatnád saját magadat (tegyük fel, hogy a klónt gyorsított növekedésre lehetne rábírni, persze ezalatt végig öntudatlan maradna, mondjuk végig valamilyen mesterséges méhben fejlődne). Tehát lenne egy kifejlett klónod (mondjuk a 18-20. életévében), amibe át tudnád tölteni az agyadból "lementett" összes információt. Majd kérnéd, hogy altassanak el, és miután meghaltál "ébresszék fel" a klónod.


A kérdéseim a következők.


Ez esetben az a klón mindenestül te lennél? Olyan érzés volna, mintha csak kihagyott volna az agyad arra az időre, amíg te magad meghaltál és a klón öntudatára ébredt? Vagy az szimplán így is csak egy másolat volna (a tested és az elméd másolata), és ettől te még ugyanúgy halott lennél, tudatostul mindenestül?


Ha ezt újra és újra meg tudnád csinálni, akkor az egyenértékű volna a halhatatlansággal?


Szerintetek megvalósítható lenne ez valamikor a jövőben?


2011. jan. 18. 15:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"az idegsejtjeidben (ill. az azok közötti szinapszisokban) tárolt összes információt mindenestül, az egész "lényedet", az emlékeket, stb"


Az a baj hogy az info nem így tárolódik! Hanem van egy sejt és az kapcsolatba van másik 10000rel! Ha most van 100 millárd idegsejted szorozva 10000 kapcsolat/sejt akkor kapsz egy szép számot! Ezek a kapcsolat kombinációja adja az emléket, a tudás, a tudatod stb. És ami a baj hogy ahogyan öregszel folyamatosan épül le, halnak el a sejtek tűnnek el az emlékek.

Bár semmi sem lehetetlen, ki tudja mit érnek el a neurobiológusok a következő pár száz évbe!

2011. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy öreg korodban a sejtjeid is öregek. Tehát ha klónoztatod magad, a klónod rendkívül gyorsan olyan öreg lesz, mint te voltál a klónozáshoz szükséges mintavétel pillanatában.

Bár ez kiküszöbölhető azzal, ha 18-20 éves korodban vetetsz mintát és azt lefagyasztatod, hogy legyen, amikor kell.


Az elmélet szerintem jó. Nem vagyok szakmabeli, úgyhogy azt igazán nem tudom megmondani, hogy mennyire lehetséges.

2011. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Darth Sidiousnak kétszer is sikerült.
2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

I.: születéskor leveszünk sejteket, amiből akárhányszor lehet klónozni, nem lesz gond a telomerekkel. Nem lesz minőségromlás. (Szerencsére a csillagkapusoknak ez nem jutott eszükbe :-))


II.: Amikor 30 éves leszel elkezdik növeszteni az első klónt, amire eléri a 20 évet, te sz 50et megcsináljuk a cserét.


III.: Miért ne lehetne pár évvel később, amikor 5 éve élsz a klón testedben, gyereket csinálni? :-D Lesz új családod meg minden.


IV.: Ebben nem vagyok biztos, de szerintem, ha egy fiatal testbe kerülne a személyiséged, akkor az megfiatalodna, mert a fiatal testekben egész más a hormonális környezet, és az nyilván nagyon erősen kihat a tudatra.


V.: Az emlékek biztosan kifakulnának, az agy tárolóképesség nem végtelen, biztosan elfelejtenél egy csomó mindent. Szóval a hatalmas tapasztalatot valószínűleg nem tudnád kamatoztatni.


VI.: A probléma annyira összetett, hogy nem igazán látok esélyt, hogy ez valaha is realizálódna. Mármint az agy neuronhálózatának "átprogramozására".

2011. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azóta a felvetésemen, és már nem vagyok benne annyira biztos, hogy ez így valóban halhatatlanságot jelentene. Végül is a tudatod valóban tovább élne így egy másik testben, de csak másolatként, az eredeti tudat az veled együtt meghalna. Hiszen ha teszem azt még azelőtt ébred tudatára klón, hogy én meghalok, akkor ugye ott leszünk ketten, én tudni fogom, hogy én vagyok, de a klón is pont ugyanezt fogja hinni magáról. Magyarán az "énem" még mindig az eredeti testben lesz, és az ugyanúgy meghal a testem halálával. Ami viszont a klónban továbbél, az már nem én leszek, csak az énem másolata. Szóval nem lehet szó álomból való felébredéshez hasonló érzésről, az eredeti tudatom, az eredeti "én" az mindenképpen meghal.
2011. jan. 20. 16:33
 16/17 anonim ***** válasza:

Bár csak találgarunk, de mi a különbség az eredeti és a másolat között?

Minden emléked birtokában lesz a másolat is, mintha a sajátja volna. Ez nem mód a halhatatlanságra, mert a másolgatást sem lehet a végtelenségig folytatni, de a dolog hibája nem ez.

2011. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Most bárányként bátran bevetődöm a tudós gondolkodású "farkasok" közé:):Honnan tudod,hogy nem fogod látni a nagy felfedezéseket,hogy nem jössz vissza?Én inkább azon morfondírozom,hogy fogunk élni a saját magunk által elcseszerintett földön,ha ugyan addig még kitart a nagy mérgezések közepette. Naaagy OFF voltam,bocsi:)
2011. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!