Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » HA LÉTEZIK AKK : A vákuumban...

HA LÉTEZIK AKK : A vákuumban létrejövő részecske-párok melyek szinte azonnal miután létrejöttek el is tűnnek (az energia megmaradás tv-ét betartva) szétválaszthatóak-e? .

Figyelt kérdés

.. úgy h a részecskék hasznosításával plusz energiát nyerjünk?

ÉS a részecske-párok a szükséges energiát a háttér sugárzásból nyerhetik v honnan?

(szakavatottak is posztolják!)


2011. jan. 18. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát például elektron-pozitron párok keletkezhetnek, de azok létrehozásához is energia kell, például nagy mennyiségű elektromágneses energia(gamma sugarak találkozása, egymásba lőtt nehéz atommagok...)És hát hasznosítani ugye max annyit tudnánk amennyit belefektettünk. Bár elvileg egy erős mágnessel a elektronokat és pozitronokat eltávolíthatnánk és egyfajta magnetohidrodinamikai generátor elv alapján elektromos áram folyamán ismét találkozhatnának, de szerintem előbb semmisülnének meg a pozitronok miután beleütköztek egy környező elektronba. Remélem segítettem:D
2011. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hawking elmélete szerint a fekete lyukak így "sugároznak".

Igen röviden: Az eseményhorizonton keletkező részecske-pár egyik tagja belezuhan a lyukba, míg a másik elhagyja azt. Így a fekete lyuknak van egy látszólagos sugárzása (amely persze nem magából a lyukból ered).


Ebben az esetben viszont a részecske-pár két tagja bizony szét lett választva, és természetesen mindkét tagnak megvan a saját energiája. Mivel az ilyen "szabad részecskék" sztohasztikusan, de igen nagy számban keletkeznek, hamar befogják a megfelelő párt maguknak - és így az eredő energiamérleg nulla lesz.


Hogy honnan nyerik az energiát? Úgy tudom, a közönséges vákuumnak is van alap energia szintje. A részecske-párok ebből kapják kölcsön az energiát, majd egyesülésükkor ennek az energiának adják vissza a kölcsönt. Szerintem ez kb. olyan lehet, mint a víz hullámzása...


Persze ez csak amit én megpróbáltam megérteni belőle... De azt hiszem, Hawking azért egy kicsivel jobban ért hozzá (meg jobban is magyarázza :-D)


Pedro

2011. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen a Hawking elméletről hallottam.. ez a Hawking sugárzás..ami marad a részecske párból.. úgyan akk nem tom pl ha elektron - pozitron keletkezik akk az elektron elektromos áramot termel.. és mivel a pozitron lényegében antielektron így elméletileg az is elektromos áramot termel (..töltéstől függetlenül..) és ha egy átvezetett zárt térbe újra egyesülnek (mondjuk mágneses térben) akk indukálhatnak energiát/áramot?!?!
2011. jan. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!