Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Véleményetek szerint pontosan...

Caelus kérdése:

Véleményetek szerint pontosan mi az az energia?

Figyelt kérdés
Azt tudjuk hogy az energia képes összeállni anyaggá, kvarkokká és más szubatomi részecskékké, de pontosan mi az hogyan vezethető vissza a kölcsönhatásokra és mi a formája?
2011. szept. 6. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
a munkavégző képesség mértéke.
2011. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Az energia csak egy "mesterséges" mennyiség. A rendszerek időbeli szimmetriájából fakad a létjogosultsága.

Arra találták ki, hogy legyen egy időben megmaradó mennyiség, amivel egy csomó mindent ki lehet számolni.

2011. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint(wikipédia) a válaszok szerint nem létezik energia az csak egy kitalált mesterséges mennyiség. De akkor hogyan lesz az energiából anyag? Kérném szépen olyanok írjanak akik még konyítanak is valamihez ezzel kapcsolatosan.


Tehát a kérdés továbbra is marad mi az az energia egy rezgés egy szubatomi részecske? vagy hogyan képzelhető el?

2011. szept. 7. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Én fizikus vagyok. A válasz az első válaszban van, a második is jót mondott, bár ő felsőbb fizikát olvasott és mesterséges választ adott, amolyan matematikait :) DE rendben van.


Az hogyan alakul át már komolyabb elmélyülést kíván a fizikában és egy két oldalban nem sűríthető össze. Javaslom ha érdekel tanuld meg.


Az energia megmarad, csak átalakúl. A vákuumtér energiaingadozása és hatalmas inhomogén és anizotróp energiasűrűsége alakúl anyaggá, ami valójában egy szuperhúr. Azért nem észleled mindennap mert anizotróp és inhomogén. De ezek bővebb magyarázata már kb több év után érthető meg.

2011. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "szuperhúros" dolog azért így elég bullshit :)

amúgy én is fizikus vagyok. (második voltam)

2011. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Manapság már Egely Györgyre is rámondják, hogy "fizikus" :-P. A múltkor láttam a TV-ben. Hanyatt estem a széken, mikor ezt a szöveget láttam a jobb alsó sarokban: "Egely György, fizikus". Egy normális középiskolás fizikusabb nála :-D.


Egyébként mindkettőtökkel javában egyetértek. De a szuperhúros dolog tényleg nem kellett volna :-D.


Amúgy jópofák a húrelméletek, kár hogy mindegyik sántít valahogy. No meg mindegyik nem lehet igaz. Meg hát egyik sem igazolt.


Egyébként szerintem jó, hogyha valaki ilyen, valaki meg olyan irányba kutakodik, elmélkedik. Más nézőpontból vitázik, stb. Különben is... "nem lenne jó, ha mindnyájan egyformán gondolkodnánk. A vélemények különbözősége teszi lehetővé például a lóversenyt is." (Mark Twain)


Anyag-erő-energiáról pedig Fogarassy Árpádot kell megkérdezni! (aki "atombunkert" épített Kocsordon) Ő nagyon tud.

2011. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

egelyre a kereskeselmi tv-k mondják hog yfizikus hogy eladhatóak legyenek a hülyeségei.


Nem nagyobb bullship mint amit te írtál, nem elméleti fzikából kell magyarázni mindent, ráadásúl el kikényszerített matematikai formalizmussal nem lehet magyarázni az alapvető kísérleti fizikai tényeket.

2011. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

energia= feszültség Amely felszabadulhat anyagból bomlás közben, de létre jöhet hő és mozgás révén is.


A Földünkön többféle kép keletkezhet energia. Mesterségesen és az anyag bomlása közben. az anyag bomlása közben felszabadul a elektroni Fehér-energia és protoni Fekete energia.


A Fekete energia tulajdonképpen maghasadás révén szabadul fel, válik el a neutron isteni részecskétől. Igy szabadult fel a Földünk belsejében is és szabadul fe3l folyamatosan átizzítva teljesen a Földünk szilárd anyagát. A Földünk haldoklik!!!! a jővő életek veszélyben vannak, vagy is az utódaitok!!!

2013. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az energia az időeltoláshoz, mint folytonos szimmetriához tartozó megmaradó mennyiség.
2022. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!