Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudok Nátrium-acetátot...

Honnan tudok Nátrium-acetátot szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Szeretnék meleg instant jeget csinálni, láttam róla videókat. Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudok nátrium-acetátot szerezni/venni? (Egyáltalán engedélyköteles-e, de mivel sóról van szó, gondolom nem).

Tudom, hogy lehet csinálni, de venni szeretnék, mert nagyon olcsó, és házi körülmények között nem szeretnék csinálni!


2011. jan. 22. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy "mivel sóról van szó, gondolom nem engedélyköteles"? :-O

Úgy tudom, hogy van, ahol lehet kapni ilyen kellékboltban vagy hol, de Magyarországon(több, mint 99% biztosra mondanám) ilyen BIZTOS, hogy nem fogsz kapni. Sajnos ilyen ez...Amerikában szárazjeget is lehet kapni pl. simán.

2011. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Budapesten a József körút 65sz. alatti Azúr vegyszerboltban lehet kapni és nem kell engedély.Vegyszerboltokban van.
2011. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Második: tényleg? Na, ezt nem tudtam, valahogy nem is gondoltam lehetőségként vegyszerboltra, lehet azért, mert nem pesti vagyok. De jó tudni.


első

2011. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én pesti vagyok, szóval én is vegyszerboltokban gondolkodtam, csak hátha van valaki, aki járatos az ilyesmiben, azért kérdeztem. És azért írtam, hogy mivel só, nem engedélyköteles, mert vegyszerboltban pl tömény kénsavat csak engedéllyel adnak, és mivel ez só, és nem veszélyes, ezért adnak!


Második: Köszönöm.

2011. jan. 22. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A BaSO4 is só, és engedélyköteles;)

Sőt, a híg sósav is az

persze ha vízkőoldóként hívod, már nem az...

2011. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sőt, a híg sósav is az"


30%-os elég tiszta sósavat lehet bármelyik háztartási boltban kapni én is azt használom.38%-nál töményebb vízes oldatban úgy sem létezik.

2011. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!