Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biztos érvényes az energiamegm...

Biztos érvényes az energiamegmaradás törvénye?

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy amikor a világegyetem létrejött a kezdeti energiamennyiséggel, és mivel zárt rendszer, így most is ugyanannyi energiának kéne lennie, mint a kezdetekkor. De tudjuk, hogy van az ún. vöröseltolódás, azaz az elektormágneses hullámok frekvenciája csökken a táguló világegyetemben, így ezeknek a hullámoknak csökken az energiája. Mivé alakul át ez az energia-hiány (feltéve, hogy érvényes az energiamegmaradás törvénye)???
2011. jan. 24. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A világegyetem nem tekinthető zárt rendszernek.

Az energia pedig benne van, csak egyre jobban szétoszlik. Ahogy nő a térfogata, úgy csökken az átlaghőmérséklet. A háttérsugárzás kezdetben sok milliárd fok volt - ma három (abszolút) fok.

2011. jan. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A világegytem egészére az energiamegmaradás nem érvényes :D


Persze ezt az örökmozgógyártóknak nem kell tudni, mivel az energiamegmaradás továbbra is érvényes zárt rendszerekben, de ha az egész világegyetemet nézzük, az nem tekinthető zárt rendszernek, ezért az energiamegmaradás törvény sem igaz.


Egyszerűen : Az energiamegmaradás az időeltolási szimmetria következménye, és mivel az időeltolási szimmetria sérül, az energiamegmaradás sem igaz. (Ha a nagy bumm előtt végzünk el egy kísérletet, nem úgy megy végbe, mint most a laborban, tehát a szimmetria sérül)


Ami jelenleg biztosan megmarad az az impulzus, és a perdület.

2011. jan. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ha erre magadtól jöttél rá az igen jó logikára vall, menj fizikusnak :D
2011. jan. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, megleptél ezzel a válaszoddal, miszerint


"A világegytem egészére az energiamegmaradás nem érvényes"


én eddig teljesen abban voltam, hogy ez igaz, ezt tanultuk fizika órán.. én mielőtt feltettem a kérdést azt hittem, hogy pont a sötét energia az, amely hízik az elektromágneses sugárzás kárára..


és igen, magam jöttem rá (mindig hülyeségeken töröm a fejem).. :D de már késő, hogy fizikát tanuljak, ugyanis programozó vagyok.. csak az unokatesómmal szoktunk fizika-délutánokat tartani, ahol hibá(ka)t keresünk Einstein meg a többiek elméleteiben -- eddig 0 sikerrel.. :)))

2011. jan. 25. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Kattints ide:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Szerintem van egy csomó kivétel az energiamegmaradás törvénye alól. Ahogy Vajda János villamosmérnök szerint is, aki Az energiatétel sérülése hullámterekben című összefoglalót írta. Sajnos a témát szándékosan úgy szokták az emberek elé tárni, hogy még annak se legyen kedve boncolgatni, akinek szenvedélye a fizika. A linkre kattintva látható, hogy sajnos negyedik dimenziót és egyéb sületlenséget nem találunk, mert a kivételek a normál klasszikus fizikában vannak. Hogy miért abban? Mert a világ racionális, még akkor is ha mi emberek űrlényeket, hipertereket, üres vákuumból kicsatolt energiát hallucinálunk.

2014. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!