Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány méter mélyre kellene...

Hány méter mélyre kellene lemenni a föld alá, egy esetleges aszteorid becsapódás túlélésének érdekében?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Aszteroida-becsapódás, nem aszteroid.

Felesleges ilyeneken agyalnod. Olyan mélyen, ahol már nem az aszteroida öl meg, ott vagy megfulladsz, vagy megsülsz, vagy éhen-szomjanpusztulsz, mert étel, víz, levegő és légkondi nem igazán van arrafelé.

2011. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, először is mekkora szikla csapódik be és tőled milyen távol. Egyébként a legtöbb helyen egy közönséges (atom)bunker elég lehet, önmagában nem ezze van a gond, hanem ami utána jön. Nyilván kéne áram, levegő, élelem, víz stb. és nem árt, ha ezt termelni is tudjuk, nem csak raktárból élünk, ugynis egy nagyobb becsapódásnál hosszú ottartózkodásra kell berendezkedni.
2011. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A Hold annak idején, mikor ütközött, egyben leszedte a Föld egész kérgét.


Az az aszteroida, amelyik után a dinók kipusztultak, úgy tudom fél km mélyen vágta be magát a földbe. Ettől már 1-2 km mélyen biztonságban lettél volna - csak nem tudtál volna feljönni, hiszen szétszedte volna a feljáratot egy az egyben, és km mélységből nem ásod ki magad az olvadt kőzeten keresztül.

2011. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

"A Hold annak idején, mikor ütközött, egyben leszedte a Föld egész kérgét."


Hmmm... nem a Hold maga ütközött. a Hold valószínűleg egy bolygócsíra és a Föld ütközésének következménye.


A kérdésre felelve, minden attól függ, mekkora is az az aszteroida. Az azonban bizonyos, hogy egy közvetlen találatot már akkor is nehéz túlélni, ha nem túl nagy a becsapódó test. Egy néhány száz, esetleg kilométer nagyságú test becsapódását, még mélyen a föld alatt sem lehetne túlélni ha az pont oda csapódna ahol a bunker van. De ha mindenáron számokat szeretnél látni akkor tessék. Egy átlagos aszteroida (összetétel, becsapódási sebeség tekintetében) földetérési méretének kb. 20-30 szorosa kellene legyen a földréteg vastagsága feletted hogy megúszhasd, egy erősen megépített bunkerban.


maci

2011. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Macit felpontoztam mert maci.
2011. jan. 31. 12:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez diszkrimináció, de azért köszönöm :)


maci

2011. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

S lehet átéled a becsapódást, de ennek utóhatásait már nem... Mint a dinoszauruszok :).

Amúgy, apropó Hold, ez lassan, de biztosan letekereg Földi pályájáról, ami egyben a mostani életforma megszűnését is jelentené.

2011. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Hold, ez lassan, de biztosan letekereg Földi pályájáról, ami egyben a mostani életforma megszűnését is jelentené..."


Miért is? És mi az, hogy "letegereg" ?


maci

2011. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A Holdnak is meg a Földnek is külön pályája van nem?Én úgy tudom,hogy egyre nagyobb az az elipszis pálya amin a Föld kering.Nap és a Föld együttes gravitációja tartja a pályáján a Holdat,így ha a Föld eltávolodik a Naptól,megszűnik a Hold 2 bolygó közti keringése és ebből lehet a baj.A Hold kilökődhet az űrbe.De ehhez kell még már millió év.Javítsatok ki nyugodtan ha tévedek.Bár nem ez a kérdés.Tudom a becsapódás után több 10 fokos lesz a levegő,meg porfelhő lepi el az eget,a növények nem kapnak fényt,elpusztul minden.Ezért kell a tartalék kaja.Csak azt nem tudom bunkert milyen mélyre kell építeni.Nem vagyok ám fanatikus,csak néha gondolkodok ilyesmin,és érdekel más mit mond erről.
2011. febr. 1. 12:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Elnézést...több 100 fokos
2011. febr. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!