Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Előfordulhat hogy bármilyen...

Előfordulhat hogy bármilyen természeti katasztrófát megérez az emberi szervezet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl a földrengésre?
2011. febr. 1. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyne, a szombati földrengést Budapesten határozottan éreztem.
2011. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy előre megérezheti e?
2011. febr. 1. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a katasztrófa minőségétől függ. Ha pl nagy vihar közeledik, annak határozott előjelei vannak, elsötétül az ég, vagy megváltozik a légnyomás, az állatok viselkedése is mutatja. Egy földrengés viszont teljesen megjósolhatatlan, mivel a kiváltó ok sok ezer méter mélyen van, így semmi előjel nem érzékelhető a felszínen.
2011. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aha értem!

Köszönöm! Akkor valószínűleg véletlen volt. Szombat délután 2-től olyan fejfájásom volt amit még sosem éreztem a szemeimen mintha mázsás súly lett volna. Elég fejfájós vagyok, minden hülyeség miatt fáj a fejem, sokszor még 1 erős fény is elég hogy megfájduljon, de még sosem volt ilyen. Majd a földrengés után kb 5 perccel mintha nem lett volna fejfájásom!

Azt hittem itt is lehet pl olyan mint a nagy eső-vihar esetén, előtte fejfájás rosszul lét, mikor elkezd esni meg abba marad az egész.

2011. febr. 1. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel a földrengés is iszonyat energia, mint pl egy vihar, így elöfordulhat hogy megérezted, és mikor az energia felszabadult akkor a fejfájásod is abba maradt.


De erre soha nem jössz rá hogy azmiatt volt-e. mert gondolom mikor máskor fáj a fejed akkor nem remeg a föld.

2011. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem.

Gondolom arra gondoltál, hogy az állatok megérzik előre a katasztrófákat. Ki kell, hogy ábrándítsalak, nem érzik meg. Érzékelik, azokat a jeleket , amiket mi nem. Pl. a földrengésnek vannak előjelei. Hangok, ill. rezgések. Ezeket a kutyák biztosan hallják, érzik.

2011. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon csűrni csavarni akarjuk a dolgot:


A geofizikának jelenleg az egyik legvitatottabb feltevése, hogy bizonyos földrengések előrejelezhetők, mivel az elektromágneses aktivitás megnőhet az egymásnak feszülő közetlemezeknél.


Ugyanígy vannak szintén agyonvitatott nem nagyon bizonyított feltevések arra hogy az ember is érzékeli az elektromágneses teret.

(Utóbbihoz nem nagyon értek, szóval azt ne vedd szentírásnak)...


Szóval ez alapján esetleg netalántán lehetne azt mondani, hogy nem lehetetlen.... de összességében azért mégiscsak az :)


Az elektromágneses változásokat még műszerekkel is csak néhány esetben sikerült kimutatni (előfordult, hogy valóban előrejeleztek így földrengést (aztán persze 1000 másikat meg nem jeleztek előre :D))...

Az emberi érzékenység még ha igaz is, akkor is csak nagyságrendekkel erőseb változásokra...


Szóval több mint valószínű, hogy nem ettől fáj a fejed, de ha azt kérdezed mai fizikai ismereteik szerint egyáltalán lehetséges e... akkor egy rettentő gyenge igent tudok mondani. :)

2011. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!