Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » FONTOS! Mik azok az elemek,...

FONTOS! Mik azok az elemek, vegyületek, amelyekhez engedély nélkül is hozzá lehet jutni?

Figyelt kérdés

Biológia-Kémia fakultációs vagyok.

Szeretnék kísérletezni magamtól, és ehhez tudnom kéne, hogy honnan tudnék esetleg rendelni, vagy vásárolni ezeket a dolgokat, amivel elvégezhetném a közép és emelt érettségi anyagait.

Gondolok itt pl.: Na + H2O


Ha valaki tudna mutatni egy olyan oldalt, vagy személyes információ birtokában van, hogy hogyan juthatnék hozzá a kísérletem tárgyaihoz, és megosztaná velem, nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm!


2011. febr. 3. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fehérvári volnál nekem van nátriumom pld, meg Mg Al Zn és sok más vegyszer.
2011. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Bocs, de ne nagyon kísérletezz már otthon, ha nem muszáj. Kellhet még a kezed is, meg a szemed is a jövőben.

Ha érettségi anyag, akkor tutira van valami szakkör a sulitokban, ahol lehet ilyesmit csinálni, ha nincs, akkor szerveztessetek a tancinénivel/bácsival.

2011. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki főz otthon a konyhában ott is belefröccsenhet a forró olaj a szemébe ha nem vigyáz.Kenyérvágásnál is meg lehet sérülni.Sok kémiai kísérlet veszélytelenebb mint a háztartási munka.
2011. febr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy lesz ilyen válaszoló, hogy ne otthon kísérletezzek.

Igen, tudom, ez rossz.. az iskolában is van erre óra, de vannak, amiket nem csináltunk, és ezzel maximum jobban belém is megy.

Annyi eszem meg azért csak van, hogy nem repítem le a kezem.:)

2011. febr. 3. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne feledd, hogy az érettségin (főleg emelt szintetn) vannak olyan kísérletek, melyek nem elvégzendő, hanem csak értelmezendő kísérletek! (Ilyen a Na+H2O is pl.)


Patikában sokféle vegyszer kapható (van ami vényköteles, de ha elmondod a háziorvosodnak mire kell, biztos, hogy felírja).

Bármí meglepő vannak még vegyszerboltok is. Budapesten pl. a József körúton. Sok vegyszer persze engedély-köteles, de utánna kell járni, hogy mi nem és akkor (ha elmúltál 18) simán megveheted (ha nem, akkor kérj meg valakit aki elmegy veled).


...

2011. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egerben is vannak vegyészboltok vagy Heves megyében valahol?
2011. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 9. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!