Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Győr körül milyen nagy a...

Győr körül milyen nagy a fényszennyezés?

Figyelt kérdés
Győrtől úgy 8 km-re lakok, és szeretnék venni egy kezdő csillagász távcsövet. Arra lennék kíváncsi, innen lehetne-e látni pl a jupitert, szaturnuszt?
2011. febr. 3. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan nem tudom hogy Győrnél milyen a fényszennyezés, de a Jupitert és a Szaturnuszt megfelelő távcsővel még Pestről is meg lehet figyelni (az ELTE-s csillagászok kedvelt "orvosi lova").
2011. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egy 60x-os nagyítás elég, vagy nagyobb kellhet?
2011. febr. 3. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, de google alapján elégnek kéne lennie. (ezt a két linket néztem meg: [link] [link]
2011. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

60 szoros nagyítással látod hogy korong alakú, és látod jól a holdjait. Esetleg a fő sávokat a bolygó korongján. Többet sajnos nem. Igazán szép látványa a Jupiternek 100-szoros feletti nagyításnál lesz. Persze ott már sokat számít a légköri nyugodtság is, a jusztírozás pontossága, az optika minősége is.


maci

2011. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!